| LeKaAlex a întrebat:

Unde va place mai mult, la tara sau la oras? Eu prefer sa stau la tara in viitor, pentru ca ai mai mult aer, spatiu happy Voi ce alegeti? big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am locuit la oras 8 ani.Nu mi-a placut.Singurul lucru ce mi-a placut la oras era doar magazinele pentru ca sunt mi multe si ai optinea de a alege la un pret mai redus.Inteleg ca vrei sa te stabilesti la tara dar la tara sunt si unele...neplaceri.Spital nu este in imediata aprpiere, poate nici farmacie.Magazin,unul sau doua si alea cu preturi piperate, marfuri de doi bani si fake. In rest e frumos, aer curat, liniste(doar pentru cei ce apreciaza linistea, pentru cei ce vor zgomot si harmalaie nu e tara de ei).

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mi-ar plăcea să am confortul de la oraş pe o insulă pustie. love struck

| BiuL a răspuns:

Eu prefer orasul.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La tara la munte. Undeva pe langa Brasov sau Sibiu. Din pacate, teoretic mai am de asteptat vreo 40 de ani. Practic, nu stii niciodata ce-ti aduce viata.

| MaliciousDeath a răspuns:

Pe viitor as prefera sa ma stabilesc tot undeva aproape de natura.Ai mai multa libertate.

| Deaad a răspuns:

Ar fi super sa stau intr-o padure prin norvegia.Ar fi epic!
Eu inca nu inteleg de ce se spune ''la tara''. Tara e unde traim toti. Spune-ti si voi la sat.Ca acolo nu mai traieste toata lumea.
Da, ce sa spun.Eu sunt la sat si imi place aici ca e natura si am padure in spatele casei.Am 4 caini si ma bat cu ei.(la propriu)Am 4 pisici si ma joc cu ele.Am in spate 4 plopi si se vede super.Deci sunt avantaje.
Dar dezavantajele si cele care ma fac sa ma mut de aici sunt urmatoarele:
-cocalari, e plin de cocalari si de oameni cu fite mai mari ca la oras.
-pe cealalta parte, analfabeti care nu stiu sa citeasca.
-scoala de tot rahatul
-spital in mare departare
-naveta te omoara daca ai servici
Deci, o sa ma mut la oras in viitor.

Ce imi place e ca stau izolat de lume.Pe o ''ulita'' cum se spune.Acea ulita are doar 2 case in afara de a mea si e intunecata, asa cum imi place mie.
Dar nu mai dau informatii despre locul in care traiesc pentru ca veniti sa-mi furati vaca.Deci ma opresc aici.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place in ambele locuri la momente diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am fost în viaţa mea la ţară, pentru că n-am pe nimeni acolo.
Deci aleg oraşul. :3

| AndrrreaDeea a răspuns:

Eu aleg sa locuiesc la tara sau la munte ar fi si mai perfect.

| mih08ay a răspuns:

Prefer sa stau la tara pentru ca e mai multa liniste si mai putina poluare.