| Altair22 a întrebat:

Uneori stau pe banca, intr-un loc retras si admir cum sociatatea de azi se prosteste pe zi ce trece...

Crek asta este cea mai stupida intrebare posibila dar as vrea sa vad cum... VAD altii treaba asta : - de ce atatea fete (sa le zicem mai speciale:Xlaughing) si-au facut deja OBICEIUL sa sara efectiv pe baieti cu pupici nevinovati pe obrajiori de tip VENTUZA urmat de binecunoscutul " Ceaaaaaaau :X Ce faaaaaaci? ". OK. inteleg ca esti single si ai nevoie. dar si cand nu mai esti... wtf e cu obiceiu' asta?

Poate sunt eu prea depasita si nu mai stiu "Arta socializarii" frustrated

Răspuns Câştigător
| lily09 a răspuns:

Pai dupa umila mea parere... tineretul din ziua de azi este foarte derutat...nu se poate baza pe nimic...traim intr-o lume haotica la viteza maxima...intr-o cursa infernala...in masmedia, la tv, in tot ce poti citi sau urmari cu privirea sunt numai ''personaje'''care vor sa arate ca fara scoala... fara munca...doar cu imaginea lor ''sexy''...vai ce mare lucru au realizat...adevarul e ca '''bunul simt''' s-a pierdut demult pe undeva...si cei care inca mai vorbesc despre el sunt luati in ras...deci si prin urmare... tineretul din ziua de azi este foarte debusolat...prin ceea ce fac, prin felul in care se imbraca vor sa atraga atentia societatii, este un strigat de disperare ''''heyyy lume suntem si noi pe aici'''... dar cine sa-i auda? si atunci se descurca si ei cum pot...sau fiecare dupa cum il duce mintea ...acum hmmmm.''Arta socializarii''... unde sa mai cauti? intr-o lume haotica unde toti dau din coate sa ajunga undeva mai ai timp si de asa ceva? hahahahha... tinerilor din ziua de azi le e frica sa nu treaca viata pe langa ei ...si atunci gusta din toate ''fructele oprite''...si rezultatul e cel care il vedem peste tot...si care nu ar trebui sa ne mai mire ...ci doar sa ne dea de gandit...si sa ne punem intrebarea ''''oare ce putem face pentru ei?

7 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

¨Arta socializarii¨ laughing.nu am mai auzit de mult aceste doua cuvinte unul langa altul.Stii de ce?
Pentru ca in ziua de azi ¨arta¨.este foarte departe de ¨socializare¨
De mult conversatiile intre amici, si-au pierdut orice urma de frumusete.
Ma rog, nu generalizez, dar ma bucur ca inca te gandesti la artá, cand altii au transformat-o in ¨dezgustul socializarii¨.

| emi a răspuns:

Offff. sfatul meu este sa incetam sa ne plangem de societate si sa barfim de aiurea.
TU si EU si RESTUL suntem societatea, si tot ce facem este sa ne plangem de mila, da, exista prosti, inculti, minore destrabalate, insa nu inseamna ca lumea in totalitate este alcatuita numai de asta, exista inca oameni cu valori, educatie si cultura...
Adica tot timpul mai ales ne legam de cei 'din ziua de azi', si noi am fost adolescenti, si doar pentru ca acum nu ne mai aducem aminte asta nu inseamna ca noi nu am gresit sau am fost exemplari...
Nu foloseste nimanui, faptul ca am inceput sa ne plangem de mila, iar adolescentii din ziua de azi sau format datorita noua, societatea in care ei au crescut si imita...ca acum se intrec asta e., cat despre arta socializarii. ce sa zic, suntem mai reci sau exagerat de 'lipiti' insa asta e.
Uite un sfat eu cand stau pe o banca intr-un parc, ma relaxez privesc cerul care se acopera pe ici colo' cu ramurile copaciilor, simt cum adie vantul, inspir puternic aerul curat...si plec mai linistita si impaacata cu lumea si cu mine insumi...

| emi a răspuns:

Niki, te rog nu mi-o lua in nume de rau...ba chiar te simpatizez, insa te rog.nu fi acum atat de 'moda veche' sau 'inocenta', mai devreme am raspuns la o intrebare de droguri si prostitutie.sti ce? ERAM PERFECT DE ACORD CU TINE, pentru ca pareai o liberala, o tipa ca re stie ca schimbarile pot fi bune sau rele, insa este singurul mod de a progresa, cat despre fotografia ce o ai pe id.nu stiu daca esti tu, insa nu este deloc inocenta, cum crezi ca reactioneaza un adolescenta de 13 ani vazand-o...desigur:IMITAND.

| emi a răspuns:

L fel si greselile mele de ortografie...happyscuze...scriu repede.

| Altair22 explică:

Da' mai da`o in colo de treaba... straight face uite de exemplu o faza foarte aiurea, vorbeam cu un coleg din alta clasa pe afara despre BAC fiidca acum numa despre asta se discuta laughing si cand dedodata vine o apucata si sare pe el cu acel " Ceaaaau :X Ce faaaci :X!" + ventuza; si eu era sa ma si imprastii din cauza ei laughing o venit ca o torpila...

Am impresia ( si sper sa nu ma insel ) ca asta ii un nou fel de a te baga in seama... mda... revin la ideea de "arta" ~ " Arta de te-baga-in-seama-cand-altii-nu-te-baga " straight face

Da` chiar asa ii necesar? straight face acum sincer

| Altair22 explică:

Ai dreptate nici... sad asa este...

Dar vad si fetele astea INFIPTE de`a dreptu' prin liceu, proaspat boboace, sau ma rog varsta asta " de aur " 14-15-16-17 ani... Sa para "femei" mature... k deeeh... baietii adooooora fetele mature chatterbox

Apai si cand le vad c toacele alea laughing ca mai mult stau decat vin... si cand pashesc, parca s'ar rupe cu totu' laughing Toate chestiile astea pentru ce? Ooo... Figuri... Figuri... Si inca ceva thinking aaa da... FIGURI...

N'am nimic cu cele care poarta tocuri, eu una nu pot merge cu ele laughing ma simt ca o vaca balerina laughing nici cand conduc. vaaai... Dar cand le vad pe pushtoaicele astea cu tocuri si abia umbla, cu spatele gol si umbla in tricou/maieu pe afara cand frig sad nu stiu ce sa mai zic...

Mi mila straight face sincer straight face

Sper sa mai fie si altii care sa fie de acord cu mine sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca ai auzit de multe ori replica "sunt alte vremuri", mie una mi se pare mai corect "vremurile sunt aceleasi numai oamenii se schimba".
Pai sa vedem, acum vezi fete de 11-12-13 ani in cluburi sau pub-uri, cu alcool in mana si altele, nu stiu de ce te mai miri cand observi astfel de chestii pe strada. Daca stau bine sa ma gandesc eu cand aveam 11 ani inca ma mai jucam cu papusile sau saream coarda sau jucam fotbal sau ma urcam in copaci! Sincer acum nici pe aia de 7-8 ani nu ii mai vad facand lucrurile astea ca stau toata ziua la calculator!
Mie mi se pare trist, mi se pare trist ca s-a ajuns aici...copilaria nu mai e ce a odata, si uite asa se duce lumea de rapa.