| juniper a întrebat:

Unii dintre voi aveti memorie vizuala? Eu cand invat o lectie sau trebuie sa ma uit pe harta, ma concentrez si o retin, apoi mi se formeaza in cap si citesc de pe ea happy Voua vi se intampla asta?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, la ani distanta rein si cum era asezata o imagine pe paginasau paragraful invatat. De aceea invatam mai bine dupa notite luate de mine, decat dupa orice altceva. In schimb, am mari dificultati cu retinerea numelor proprii si foarte greu reusesc sa asociez un nume cu o figura.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Te inteleg foarte bine si eu am memoria vizuala dezvoltata si acest lucru m-a ajutat foarte mult in viata.

| juniper explică:

Asa am luat 10 la teza la geografie happy

| Gregory a răspuns:

Saluare! Si memoria mea vizuala este destul de buna si ma ajuta de multe ori ca sa retin anumite lucruri happy

| Irina a răspuns:

Da, e normal. Memoria poate fi de doua feluri: auditiva sau vizuala. De aceea unii oameni cand invata trebuie sa citeasca cu glas tare sau ceilalti sa isi faca tot felul de scheme, ingrosari, sublinieri.
Memoria mea este tot vizuala. tin minte exact rand cu rand din caiethappy

| Kitty a răspuns:

Da. mi se intampla si mie happy

| Skadred a răspuns:

Nu chiar deloc laughing K sa invat o lectie trebuie sa o citesc o ora si dupa aia o retin dar dupa 3 zile o uit iar laughingwinkingrolling on the floor

| sckorpion a răspuns:

Vai, cat nu vreau si eu asa memorie! Eu nu am o memorie vizuala buna, in schimb nu am nicio problema cu numele oameniilor happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este unul din atuurile mele: memoria vizuală.
Niciodată nu m-am înșelat asupra persoanelor să le confund, rețin cu mare ușurință numere de telefon, mașină, dată de naștere, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam cum i se intimpla brigaelei patesc si eu tongue
Lora, numele meu l-ai retinut usor? happy