| chiftelutacrocanta a întrebat:

Urasc plictiseala si monotonia de acasa, eu nu stiu cum pot rezista unii sa stea acasa fara sa iasa nicaieri.Eu totusi lucrez,dar chiar si dupa munca nu vreau sa stau in casa, innebunesc. Voua va place acasa toata ziua?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Si mie imi place sa ies la plimbare, la un film, spectacol sau chiar la un local, dar atunci cand nu am bani, prefer sa stau in casa: nu-mi place sa ies asa aiurea, fara sa am un plan.

3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Eu imi petrec timpul liber atat acasa, cat si in afara casei si nu ajung niciodata sa ma plictisesc. Mereu se gaseste ceva interesant d efacut, de vazut, de discutat, de citit etc.
In afara casei, imi place sa merg la plimbare in parc (cand e vreea buna), la teatru, la opera si la filarmonica, la o expozitie sau lansare de carte, la un muzeu, la un concert, la un film, intr-o cafenea/cofetarie, intr-un restaurant elegant, la shopping cu fetele, in vizita la prieteni.
Acasa imi place mult sa citesc si sa ascult muzica, sa ma uit la filme la TV sau pe net, sa gatesc, sa joc RUMMY cu familia, sa imi invit prietenii si sa stam la discutii interminabile.

| MaybeJustMe a răspuns:

Unora nu le place, dar nu stau acasa din propria initiativa, pur si simplu ceva ii opreste sa iasa afara, in societate.

| GoldenKing a răspuns:

Cateodata da, cateodata nu.Cateodata stau pe net ca acum.Atunci ma plictisesc.Cand ma mai joc ceva cu prietenii ceva nu ma plictisesc, e mereu amuzant si distractiv ca fiecare glumim si ne simtim bine.