| AndreeaIonela a întrebat:

Mananc din lipsa de ocupatie. Stau toata ziua acasa pentru ca nu lucrez, sunt in Italia cu prietenul meu, ma invart prin casa si de fiecare data cand trec pe langa frigider mai mananc cate ceva. Am incercat sa stau la tv la pc sa citesc dar m-am plictisit si de ele. As iesi in oras sa ma plimb dar ziua e foarte cald. Ce sa fac sa numai mananc de plictiseala?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Gaseste-ti activitati ca sa nu mai stai in casa sa te plictisesti.Un abonament la sala,ceva cursuri folositoare(make-up,gatit, dans etc) si poate iti gasesti si un job, un caine...
Daca nu, bea multa apa(taie din pofta de mancare), mesteca guma sau rontaie ceva cu mai putine calorii.

| Seby90 a răspuns:

O sa te faci cat o vita si prietenul tau o sa se desparta de tine si va trebui sa muncesti.

Ar fi asta o motivatie majora ca sa lasi treaba cu mancarea mai slaba?

| AndreeaIonela explică (pentru Seby90):

Cred ca da laughing multumesc

| Seby90 a răspuns (pentru AndreeaIonela):

Hey, im here to help!

Other than that, daca vrei sa nu ai probleme cu ingrasatul, apuca-te sa faci miscare, in casa, sa arzi toate caloriile pe care le depui. Gaseste alte activitati, desen / muzica / filme / montaje, sunt atatea lucruri pe care le poti face folosind "auto-didactica".
Poti chiar si scrie happy

| AndreeaIonela explică (pentru Seby90):

Asa e. ai dreptate. o sa incerc sa ma gandesc de 2 ori inainte sa pun mana pe manerul frigiderului.Pana la urma mie imi dauneaza. Oricum. teoria o stiu bine. am incercat fel de fel de metode. Insa mi-ai dat idei bune de a-mi ocupa timpul. mersi

| AndreeaIonela explică (pentru Seby90):

Nu stiu care e politica TPU si de ce nu pot sa trimit mesaje pentru ca sunt membru junior, scuze ca iti scriu aici dar m-a amuzat mesajul tau. ai pierdut ceva timp sa scrii lista aia de OMG laughing

| Seby90 a răspuns (pentru AndreeaIonela):

Cand dai pe profil, ai o bara acolo, care in timp se umple. Bara propriu zis, reprezinta numarul de raspunsuri, nu mai stiu la cate raspunsuri poti trimite.

PS: COPY PASTE. OMG!

| R3sPeCt a răspuns:

Buna Andreea! pai, ar trebui sa faci iti dai de lucru prin casa, sa iesi prin parc, la piscina si sa iti faci o prietena cu care sa mai pierzi timpul! si eu sunt in Italia, si de obicei c-am asta fac. si colegul seby a focut o observatie foarte bunawinking las-o mai usor cu mancarea ca de nu iti cauti fortat de muncalaughing).cat pentru munca as putea sa te ajut(cunosc ceva persoane prin Milano), dar depinde prin ce zona esti tu big grin.ciao