| me_5879 a întrebat:

URGENT! imi place o rochie extrem de mult dar culorile lasa de dorit. Ce pot sa fac sa-i schimb culorile( in magazin nu exista pe alte culorisad) va rog ajutati-ma! mersi anticipat+fundita

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Exista culori, acrilice, pentru material textil. Te inarmezi cu o pesula, iti iei nuantele pe care le doresti, si iti faci o capodopera - ceva ce sti ca e original, facut de chiar mina ta. Asta e varianta mai dificila. Varianta mai simpla e sa iei doar o nuanta si sa vopsesti, sau, si mai simplu, sa o duci la vopsit intr-un loc care se ocupa special cu asta.

1 răspuns:
| CARMENCITA a răspuns:

Nu ii poti schimba culorile mai ales daca are mai multe culori. Daca este din bumbac 100% si este alba se poate vopsi. Exista vopsea speciala de textile romaneasca care se pune la fiert cu lucrul respectiv si se poate sa-ti iasa cu pete sau straina care se baga in masina de spalat sau poti duce rochia la un centru de spalare haine unde si vopsesc.Nu prea e buna ideea sa cumperi o rochie si apoi sa o vopsesti, se poate sa nu se vopseasca frumos.Depinde cat costa. Daca sti pe cineva care stie croitorie si nu te costa mult iti poti cumpara ce material iti place, ii arati modelul si-ti face rochia.La croitorie costa foarte mult.