| 3ntzz a întrebat:

Uuuuuuuurgent! Maine 1 decembrie ma duc la niste prietene dea-le mamei ca sa imi iau hamsteri si nu prea stiu ce si cum sa imi iau.
Eu vroiam sa imi iau un mascul si o femela ca sa isi tina companie unu altuia dar cativa prieteni mi-au zis ca : daca imi iau mascul si femela masculul va manca femela (nu prea cred da na) altcineva mi-a zis ca daca imi iau macul si femela masculul va manca puii iar altcineva mi-a zis ca daca imi iau m si f, masculul o sa bata femela in timip ce naste si vor murii puii sau femela.
Daca va intrebati de ce o zis ca va bate femela:CICA daca am m si f, femela obisnuieste sa ii faca masculului, gauri in rumegus iar cand masculul vede ca femela sta (in timp ce naste) masculul se enerveaza si incepe sa o bata si dupa aceea femela poate muri sau poate pierde sarcina. Sfatuitima cum sa fac ca nu stiu eu vreau sa imi iau 2 hamsteri sa nu fie singur dar daca f si m nu e bine e bine m si m sau ar trebui sa imi iau numai unul?
App funditawinking

3 răspunsuri:
| EllyFMS a răspuns:

Am avut si eu hamsteri. tot mascul si femela. si nu s.au batut. nu s.au mancat. si nu au mancat nici puii. si mai am o prietena care are si ea. si nu a avut probleme de genul.

Asa ca te sfatuiesc sa iti iei m si f. si totusi. daca se intampla asa. poti linistita. sa sesparti masucului si femela in timp ce aceasta e gestanta. sau sa muti puii. thinking

Sper ca te.am ajutat. succes:d

| rapgirl123 a răspuns:

Exista mai multe variante... ori iti iei un mascul si o femela si ii tii separati cel putin cand naste femela; sau 2 masculi ori 2 femele

| rapgirl123 a răspuns:

Dar cu fundita cum ramane?