| anonim_4396 a întrebat:

Va bucurati de raul altuia?

20 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Hai sa fim seriosi! Sunt sigura ca, fiecare dintre noi a gandit macar o data ca "Dumnezeu nu bate cu parul". Ah...ca nu te bucuri in mod plenar si zgomotos, e o chestie de educatie, dar, undeva, in strafundurile constiintei, tot ai o mica sclipire de bucurie. Oameni suntem si...se stie: cine nu munceste, nu greseste!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In nici un caz!winking
Raul se poate intoarce la noi daca radem de altii care au probleme.Eu as vrea ca toti oamenii sa fie fericitilove struckPacat ca nu se poate asta.

daniela
| daniela a răspuns:

Niciodata de frica s nu mi se intample si mie poate mai rau

| carminaburana43 a răspuns:

Nu, nu ma bucur deloc mi-ar placea ca toti oamenii sa fie fericiti pe pamint si sa traim cu totii fericiti; iar cind ne intalnim oriunde am fii sane bucuram unul de altul ca fratii; sa ne ajutam unul pe altul ca fratii; frati cum si suntem in credinta crestina dar prea putini iau acest lucru in serios. Mie chiar mi-ar placea din suflet ca toti oamenii in toti oamenii sa vada frati ar fi grozav am trai intr-o lume minunata... dar din pacate acest lucru nu vad sa se realizeze niciodata pe Pamint.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Nici eu nu ma bucur

| sorin a răspuns:

Nu ma bucur ca asta nu este un motiv de bucurie.

| YepIsSuspended a răspuns:

Poate ca pare ciudat dar, eu nu ii doresc nici celor mai mari dusmani ai mei raul, fiecare cum poate sa fie ssi trebuie sa ne dorim imi primul noua si familiei nostre cei mai bine, noi toti suntem o familie unita creata de un tata si trebuie sa ne iubim mereu oricat de rai ar putea fii uniihappy

| cîrne a răspuns:

Evident, sunt om, ce dracu, nu pot sa-mi reprim instinctele.insa vad ca doar eu ma simt om pe aici

| eek a răspuns:

Mai.depinde de cat de rau e.si de persoana respectiva.nu pot spune ca ma bucur da nici ca mi pare rau.
daca a calcat o masina pe saraca persoana nu cred ca mi pare asa de bine. daca s a taiat la un deget sau. s a impiedicat.sau a alunecat. e ceva mai amuzant is se poate remedia...big grin
deci nu orice rau e binevenit oricat de dusmani am fi.

| scootsie a răspuns:

Nu pot sa ma bucur cu adevarat, desi cateodata, parca zici in gandul tau..."merita asta". Dar acesta nu este un gand sanatos...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raul altuia se poate chema in acelasi timp binele meu. Ex la serviciu cade unl mai inalt in grad si te avanseaza pe tine in locul lui.Sa fim intelesi ca nu ma bucur de raul lui.Ma bucur de binele meu, daca intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cum a zis Hirciog cu avansarea si ardnaxur1961 cu pedeapsa Divina, dar mai este o situatie, cind nu rizi de raul altuia ci de ghinionul lui mai repede. Daca aluneca unu pe o coaja de banana si cade-n tirtita, pai nu rizi de te tii cu miinile de burta? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Doamne fereşte, niciodată!
O zi senină.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sensei Bro numai tu poti ride de chestii pur naturale dar spontane.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hirciog iti garantez ca toti cei ce se afla la fata locului, vor ride, tare sau infundat, dar vor ride.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar pentru faptul ca a cazut cinevain "tirtita"Hai bro ca n-as avea timp pentru ca as incerca sa-l ajut totusi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hirciog fireste ca il ajuti, sa fim seriosi, nu asta este ideea. Faptul ca te pufneste risul nu inseamna neaparat ca nu ai suflet si nu iti pasa de respectivul. Dar pe asta, pe comicul situatiei se mizeza si la circ sau in comedii, cind sit folosite situatii de genul asta. Oamenii sint amuzati de situatii, uneori dureroase pentru cel care le traieste (si care nu intra totusi in sfera tragicului desigur).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Logic ca ma bucur... daca este vorba de o persoana cu care nu prea ma integ(in general incerc sa fiu prietenoasa cu toti, insa cu unele persoane nu prea se poate) m-as bucura sa i se intample ceva dar nu atat de grav incat sa isi sparga capul sau chestii de genu (ti-am dat un exemplu) ci lucruri minore care sa ii strice buna dispozitie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia uite Hirciog de asta ce mai zici. E cam ce spuneam eu nu? Sau poate gresesc, lamureste-ma tu. Ca sa te citez "Sensei Bro numai tu poti ride de chestii pur naturale dar spontane", pai mi se pare mie sau ride toata lumea de "chestii naturale si spontane"?
http://www.tpu.ro/......reti-numa/

| ionutpalimaru a răspuns:

Uneori da