| anonim_4396 a întrebat:

Va deranjeaza mult fetelor daca un baiat cu care iesiti, nu va provesteste cine stie ce mult despre viata lui (ma refer mai mult la partea personala, trairi, intamplari, nu la hobbyuri sau chestii legate de viitor si tot asa )? Sunt o persoana caruia nu ii place cam deloc sa vorbeasca despre viata ei, si de 2 saptamani sa zic, am inceput sa vad o fata. E genul haioasa si restul dar cam de vreo 3 ori am ramas putin in impas cand din senin imi pune o intrebare de genul si nu stiu cum sa ies mai cu "still " din situatia acea penibila pentru ca na, am zis si mai sus, 1 nu imi place sa vorbesc prea mult despre mine si 2, care e mai de inteles sa zicem, nu prea am ceva interesant sa vorbesc despre mine. cum sa zic, nu e ca am calatorit in sus si in jos si nu e ca am castigat campionate de sport sau mai stiu eu ce impresioneaza o fata sau chestii interesante de genul. In viata mea am dus-o mai mult rau, si nu cred ca la o intalnire e bine sa o dai in drame ca nu ridica moralul nimanui, zic eu, nici aluia care vorbeste si mai ales aluia care asculta.Ma amuza faptul ca ea crede ca incerc sa fac pe misteriosul si prostii de genul dar nu stie ca de fapt e foarte idioata situatia si "mie" ca tot acest "mister" sa nu inceapa in curand sa o cam deranjeze si na, nu as vrea. Dupa mintea voastra asa (sper ca nu suna urat laughing ) cum v-ar placea ca un baiat sa scape din o situatie de genul, daca i-at pune o intrebare mai personala? sau, ce v-ar placea sa vi se zica, ca atunci cand va fi timpul de vorbit chestii de genul, va stii. nu stiu, ceva de genul.

ps. fata are 20 de ani, poate conteaza la ceva.
Mersi anticipat!

34 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu prefer sa cunosc persoana cu bune si rele, asta inseamna sa ii stiu trecutul pentru a putea sa o inteleg. Eu sunt ca o carte deschisa intr-o relatie, si asa prefer sa fie si prietenul, poate nu ca mine 100%, dar nici sa nu imi spuna nimic despre el, despre trecutul lui, despre trairile sale. Cum as putea sa il cunosc daca nu vorbeste despre el, despre ceea ce simte?
Daca vrei sa te inteleaga, fi sincera cu ea, spune-i ca nu prea iti place sa vorbesti despre trecut, ca nu e tocmai roz, daca intelege asta, inseamna ca te place destul de mult si te accepta asa cum esti, iar daca nu te intelege, e superficiala.
Trebuie sa fi deschis intr-o relatie, chiar si in primele zile, pentru a nu-si face o parere gresita cealalta persoana despre tine, si pentru a te intelege asa cum esti tu. Sinceritatea si comunicarea e totul intr-o relatie.
P.s. eu nu prefer tipul misterios ( poate doar in pat big grin ), prefer sa stiu in ce ma bag, si sa imi cunosc destul de bine partenerul.

| RAY a răspuns (pentru LaLaura):

Ai dreptate

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Inteleg ca iti place sa stii si restul, dar dupa putin timp? mi se pare aiurea. nimeni nu stie daca maine mai suntem impreuna daramite peste 2 saptamani, luni, ani. si sa zic asa despre mine, mi se pare aiurea.

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dupa putin timp, eu sunt foarte deschisa despre mine, ce imi place, ce nu imi place, etc, chiar daca pe tip il cunosc de 1 zi, daca ma atrage, nu vad de ce sa nu ii spun despre mine, asa cum sunt eu, cu bun, dar si cu rele.
Mie nu imi este rusine cu mine, chiar daca am gresit, am fost tot eu, si acea persoana care ii trezesc interesul, prefer sa ma vada asa cum sunt, un om, care mai face si greseli, care nu mereu a fost fericit, si care nu este perfect, si asta vreau sa ii arata, sa ma vada asa cum sunt eu.
Nu prea inteleg de ce nu vrei sa ii arati cine esti si cine ai fost? parerea mea e ca de la inceput trebui sa ii arati asta, ca apoi sa nu fie dezamagita ( se astepta la mai mult, sau la mai putin) sau sa isi faca o alta impresie despre tine.

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

"Nu prea inteleg de ce nu vrei sa ii arati cine esti si cine ai fost? " pentru ca lumea e plina de stereotipi. ex, sa ii spun ca "tatal"meu era un betiv nenorcit, pai dupa incepe sa creada ca sunt si eu, si dupa trebuie sa pierd 2 ore aiurea sa ii explic ca nu imi place sa beau si multe chestii de genul.

totusi sunt curios, daca ai avut mai multi baieti cu care ai fost, timp scurt ma refer, si daca ai stat la fiecare in parte sa le zici totul despre tine, si dupa aia plecau, nu te simteai aiurea sa stii ca fiecare dintre ei stie totul despre tine? nu te simteai asa, putin ciudat? eu m-as simti... "dezbracat".

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand nu trebui sa ii explici nimic, banuiesc ca isi da seama ca nu esti "un betiv nenorocit", pentru ca faptele demostreaza contrariul.
In al doilea rand nu toata lumea vede doar prin vorbe, eu prefer faptele.
In mare parte le-am spus totul despre mine, chiar daca ma intrebau, chiar daca nu, daca nu vorbesc despre mine, ce sunt, cum sunt, ce imi place, ce nu, am impresia ca isi fac o parere gresita despre mine, ca nu ma cunoaste cu adevarat, si prefer sa se indragosteasca de mine, de caracterul meu, nu de o parte din mine.
Am avut 3 simpatii care au dus la un pic mai mult decat amici, si doar unul ( actualul) iubit cu adevarat. Cu cei 3 mai vorbesc si acum cu ei, ca amici, daca ne mai intalnim si nu m-am simtit niciodata "dezbracata" pentru ca m-au cunoscut asa cum sunt eu si nu am cu ce sa ma rusinez.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm. Se pare ca nu ai incredere in ea. Acum am inteles de ce nu vrei sa-i spui trecutul tau. Ti-e teama sa nu-si faca o impresie gresita despre tine?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

laughing, nu am incredere in nimeni, nu ca in ea. si da, cum am zis, multi ar putea intelege multe gresit.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Uaaau. Nici eu nu am incredere in nimeni. Ieei.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot nu mi-ai spus ce mi-ai scris in "pm"?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Cine isi mai aminteste

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti oribil.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Mi s-a mai spus. cauta ceva nou

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Nu e nevoie de altceva mai nou. Esti oribil. Imi spui, te rog?sad

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Iti spun ca numai imi amintesc.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitat dupa cateva ore? Serios? Ai probleme cu memoria? Teeee rooooooog.

| Doub a răspuns:

Sunt iertata?laughing)))) Pai. Asculta-ma pe mine ca dau niste super sfaturi, mai ales pentru tine, prietene.
1. Mie imi plac baietii misteriosi, care nu vorbesc foarte mult despre trecutul lor, dar imi place sa-mi spuna despre el.
2. Pai si daca despre ce iti place tie nu vorbiti, atunci voi ce faceti?

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Cred ca ai inteles ceva gresit acolo. am zis ca nu imi place sa vorbesc despre chestiile petrecute in viata mea. in general imi place sa vorbesc despre orice.

"Mie imi plac baietii misteriosi, care nu vorbesc foarte mult despre trecutul lor, dar imi place sa-mi spuna despre el." eternul mister la fete laughing. nu va place dar va place. hotaraste.te

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Suntem complicate. ASta e ideea la noi. Ca ne place si nu ne place. Pai...de ce nu ii spui si ei asta?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahh. Mda. Scuze boss. ACum am vazut :"nu la hobbyuri sau chestii legate de viitor si tot asa".

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pur si simplu ii spui ca nu iti face placere sa vorbesti despre trecut. O sa inteleaga..probabil.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Cind pune vreo intrebare indiscreta sau la care nu ai chef sa raspunzi... http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=6407383

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Interesant. nu m-a dus capul dinainte laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza ce faci, fii sigur pe tine. Mai bine taci hotarit decit sa filozofezi cu bilbe. Ezitarile se taxeaza. De catre sexul opus si de catre viata in general. tongue

| Mayar a răspuns:

Cand iti pune intrebari de genul acela, ii spui ca amintirile nu sunt unele tocmai placute si ca preferi ca discutiile voastre sa fie mai degraba vesele, decat sa strice buna dispozitie, ca cel putin tu nu vrei sa te simti vinovat de sistrugerea atmosferei placute si vesele care exista in acel moment si ca ai prefera sa abordati altceva. Noh, ii spui pur si simplu, dar totusi fara sa o jignesti sau ceva de genul.

Acuma eu personal cam vreau sa stiu cu ce om am de-a face, deci normal ca ma intereseaza cine ii si ce a facut. Ca nah, ca fata, poti da peste nebuni si psihopati, dar baietii nu trebuie sa fie asa precauti, ca doar is mai fortosi ca fetele, deci la voi e - no stress, prapaditi norocosi ce sunteti!hee hee

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Dupa cum ai incheiat postul, pot zice fara sa sa par nesimtit, dar nu esti foarte normala laughing, asta e clar

| Mayar a răspuns (pentru anonim_4396):

Multam fain, nici nu planuiam sa fiu laughing
E ca o paranteza, ca sa realizezi ce noroc pe tine sa fi baiat!

| anonim_4396 explică (pentru Mayar):

Am inteles dar totusi lasi o impresie de aia ca ramai cu o fata gen "WTF? " laughing stii tu. intrebare intrebatoare, esti din Italia?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrea sa-i povestesti ceva, spune-i lucruri care le-ai facut in liceu, generala etc.
Erai bun la mate/chimie/biologie/romana etc.
Sau ( si daca nu )
M-am certat cu profa de... pentru ca...
M-am certat cu boul ala pentru ca...
Am spart geamul pentru ca...
Nu invatam. Eu eram tot timpul cu baietii la football.

Sa nu-i spui nimic ar fi chiar trist si o sa te perceapa ca un plictisitor.

| Innsbruck a răspuns:

Daca gasesti alte subiecte de discutie, te poti scoate bine.
Daca ai avut un trecut mai dramatic, nu e bine sa-l stie toata lumea (cum e in cazul meu ) am facut prostia sa zic unora care nu prea meritau niste lucruri foarte secretoase.

| anonim_4396 explică (pentru Innsbruck):

Crede-ma ca stiu foarte bine ca trebuie sa tac, dar curiozitatea e mare mereu, si din pacate nu si-a gasit tipul potrivit daca e o persoana gen ca laura, una care zice dar vrea sa ii se zica.

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing adica am caracterul prost. Trist

| anonim_4396 explică (pentru LaLaura):

Nu am zis asta. am zis ca ciudat. e diferenta mare. prost e una care bea si fumeaza si doarme in fiecare seara cu altul ca doar aia stie sa faca sau ca aia inseamna distractie. intelegi^

| LaLaura a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie nu mi se pare ciudat, dar na, fiecare om e diferit si sa stii ca sunt destul de timida ( pana prin clasa a 8-a am fost foarte timida) si emotiva.
Stiu ca la unele informatii necesita si incredere, care le spun doar daca am incredere in acea persoana, dar din fericire am informatii putine care merg doar cu incredere.