| pokeee a întrebat:

Va rog ajutati-ma... Mi se blocheaza calculatorul (e laptop) de vreo 3 zile inainte mergea perfect... dar acum intru si dupa vreo jumate de ora(chiar si mai putin) de stat pe el (adica messenger, stat pe net) se blocheaza complet.Cursorul se mai misca dar nu nu raspunde la comenzi. Dau fundita cine ma ajuta cu problema!

11 răspunsuri:
| εїз a răspuns:

Dacă este laptop, de ce mai specifici cuvântul "calculator"?
Se poate să ai virusul TROJAN, mai mult ca sigur, acum nu ştiu chiar sigur, şi eu am laptop şi mi s-a întâmplat exact la fel.

| Laura a răspuns:

Ai incercat atunci cand se blocheaza, sa dai un simplu restart la explorer? happy

| JuLien a răspuns:

Probabil ca sa virusat... dai un scan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai alt+ctrl+deletetoate de o data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici ca cusorul inca se mai misca ai incercat sal lasi vreo 5 minute poate isi revine
daca nu sigur ai luat virusi

| DoRu a răspuns:

Cand intrii pe internet explorel apasa F5 se da reimprospatare

| samaniela a răspuns:

Da un scan cu antivirusul instalat dar de cele mai multe ori daca exista mai multi virusi nu ii detecteaza pe toti. Ideea este sa reinstalezi computerul sau sa-l scanezi cu mai multi antivirusi.

| bladee a răspuns:

Intri in bios hdd primul cd-dvd bagi cd/dvd bootabil cu windows si vezi daca-ti porneste instalarea windowsului sa-ti formatezi partitia C: si pe urma vezi daca mergebig grin

App-stiu ca pentru resetarea biosului trebuie. sa scoti bateria dar, la laptop mi-e frica, se poate intampla ceva daca nu te pricepi?happy

| pokeee explică:

Am dat scan si cu hijackthis si cu malwarebytes

| pokeee explică:

Dar nu pot intra in task manager...

| pokeee explică:

Dupa ce se blocheaza nu mai pot sa dau ctrl + alt + delete se blocheaza complet doar cursorul se mai misca