| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine! Imi place mult de un baiat dar nu stiu cum sa-i spun lucrul asta, de fiecare data cand am curaj sa-i spun parca mai bine mai astept si mai bine stau s sufar. El e genul de baiat care sta mai mult in casa si din cate cred eu e si cam timid poate si din cauza c are 15 ani si pana acum nu a mai avut nici o prietena sau poate ii e frica sa aiba o prietena nici eu nu stiu.Este o persoana ff draguzta cu el se poate discuta orice si iti raspunde la orice intrebare nu e ca si ceilalti baieti c isi bate joc sau rade de anumite persoane.De cand il iubesc si stiu c inca nu sunt cu el cand imi aduc aminte de el plang sau de multe ori ma taiam cu lama la vene si imi doream sa mor.Nu este genul meu sa fac astfel de lucruri dar de cand il cunosc m-am schimbat ff mult incept s stau si eu mai mult in casa si s nu mai iesi cu prietenii ceea ce inainte ieseam tot timpum si ma distram.va rog sa-mi spuneti si mie ce s fac pentru c nu mai vreau s continui asa

Răspuns Câştigător
| danuta10 a răspuns:

Fa tu primul pas daca el nu face pentru ca vei suferi mult daca nu ii vei zice (stiu cum e) spune-i in fata si cine stie poate ca si el te place, dar e rusinat sa iti zica.Deci macar incearca sa ii spui si pe ocolisuri.SUCCES!

4 răspunsuri:
| tim a răspuns:

Las-o dra...de lama, ce-a fost in capu tau? Du-te la el, da-l nai.de orgoliu&mandrie personala si spune-i cum sta treaba, ok?! Stii vorba aia,, nu poate merge mahomed la munte, vine muntele la mahomed"

| LoryM22 a răspuns:

Ia atitudine, daca el e mai timid decat time, si crezi ca si el te place, fa tu primul pashappyinvita-l in oras la un suc sa va cunoasteti si intreaba-l daca vrea sa iesiti la plimbare prin parc.happy

| nightwish a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic daca chiar ma place... a spus c sunt draguta si c acum nu poate sa fie cu mine deci ce sa mai cred.sunt draguta dar nu poate fi cu mine e culmeacrying si daca l-asi invita in oras ar spune c nu are timp si c are de invatat sau c trebuie s picteze nu stiu ce s fac, oricum el vine tarziu de la scoala si in weekend are ore.sambata are o ora de engleza si pentru aia nu poate iesii macar o jum de oracrying

| nightwish a răspuns:

Mie teama sa nu zica nu c altfel o sa ma simt mult mai rau de cat ma simt acum.