| Ella123 a întrebat:

Va spun sincer, cu lacrimi in ochi... chiar nu stiu ce sa ma mai fac.crying
acum cateva zile am incercat sa ma sinucid din cauza unui baiat,
pe care chiar il iubesc.
El știe chestia asta, dar nu face nimic.
Nu vreau raspunsuri de genu : nu merita sau uital...
sincer am incercat sa-l uit, i-am spus asta, dar degeaba.
il iubesc prea mult pentru al uita.
cum sa fac sa ma bage in seama, sa vorbim mai mult, sa-l fac sa fie maai aproape de mine...crying
nu mai poottt crying:-

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am sa incerc sa nu fiu dura.Prea dura
Cand ai incercat sa te sinucizi te-ai gandit o secunda ca nu e vorba numai despre tine? Cand ai de gand sa lasi stratul asta gros de egosim sa cada? Fii serioasa.Habar nu au cei care se sinucid cata durere lasa in urma.Nu exista antidot pentru a vindeca inima unui parinte al carui copil s-a sinucis.Cand nu mai ai pentru ce trai, gandeste-te ca ai tai te iubesc si sunt mandrii de tine
Sincer, pentru mine ai mei sunt motivul pentru care lupt.Trebuie sa ii rasplatesc cumva.Pe principiul:"Poate sa dea o armata in mine/Dar sa nu dai tu, mama"
Dragostea nu e nimic in contextul asta. Daca nu iti iubesti viata nu poti iubi pe altcineva

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nimeni si nimic pe lume nu merita sa te sinucizi!
Toti am avut in viata dezamagiri, mai mici, sau mai mari. Daca ne-am sinucide la fiecare branci pe care il luam de la viata, Pamantul ar fi fost demult o planeta pustie.
Stiu ca suferi, stiu ca e greu, dar sinuciderea NU e o dovada de curaj, ci una de lasitate.
Daca traiesti, poti gasi mijloace de a-l convinge ca il iubesti si, poate se intoarce la tine. Daca mori, nu mai poti face nimic.
Ai cazut? Ridica-te, scutura-te de praf si mergi mai departe!

| Doddel a răspuns:

Dar ce i-ai facut de numai vorbeste cu tine. nu te mai baga in seama? incearca sa-i aduci aminte de vremurile bune. si spune-i de ce se comporta asa cu tine. ca tu suferi si el. nimic
ai grija de tine happy

| anss23 a răspuns:

Tu esti chiar proasta fato si scuza-ma ca folosesc expresia asta.straight faceCum na*ba sa te sinucizi tu pentru un baiat?:ONu-i face asta saracului baiat pentru ca dupa aia sa traiasca cu sentimentul de vinovatie toata viata, v-ati despartit nu? ce mai vrei? uita-l si gata.Nici nu ai precizat cati ani ai dar din intrebarea ta reiese ca nu ai nici 15-16 ani cred...si tu vrei deja sa te sinucizi... daca nu ai alt ceva de facut du-te si sinucide'te si mai scuteste'ne de "problemele" tale extrem de gravestraight faceViata e frumoasa, profita de ea.Sunt atatia oameni bolnavi de tot felul de boli ingrazitoare orbi, paralizati etc. si tu vrei sa renunti la viata pentru ca te-ai despartit de un baiat?straight facestraight face;|straight face

| Alexandra2095 a răspuns:

Hei.Nu mai vorbi prostii de genu' cu sinucisul. Te inteleg perfect, crede-ma.Am trecut prin aceeasi situatie acum 1 an.Si eu am incercat sa ma sinucid.Credeam ca viata nu mai are niciun rost fara el, dar s-a dovedit ca are rost.winking E adevarat...viata nu-i chiar asa de roz cum ne-am dori.Probabil ca daca te-ai impaca cu acel baiat ai fi in extaz de fericire.Hai sa spunem ca te-ai impaca cu dansul, dar el va face ce vrea din tine. Te va modela precum plastilina dupa bunul sau plac pentru ca stie ca-l iubesti si nu poti trai fara el. Daca el stie ca-l iubesti si totusi nu vrea sa se impace cu tine, inseamna ca el nu mai simte ceva pentru tine.Incearca sa te impaci cu ideea ca el-"marea dragoste", te-a parasit si nu ai cum sa-l readuci la tine.Incearca sa te impaci cu ideea ca face parte din trecutul tau:un trecut frumos, dar face parte din trecut. Te-ai gandit daca erai in locul lui, cum te-ai fi simtit? Stangenita ca se tine cineva dupa fiecare pas al tau si nu vrea sa renunte la tine, dar tu nu-l mai placi, pur si simplu.Nu are rost sa-l "obligi" sa se intoarca la tine, prin amentarea ca-ti pui capat zilelor.Deoarece el nu vrea sa mai fiti impreuna, inseamna ca el nu e baiatul potrivit pentru tine. Da-le sansa si altor baieti sa te atinga, sa te sarute.sa te iubeasca pentru a gasi pe cineva potrivit pentru tine, cineva care sa te iubeasca.Esti intr-o perioada dificila si te inteleg, sincer.Si eu am iubit un baiat si l-am uitat abia intr-un an si jumatate.Eu sper ca tu sa-l uiti mai repede.Priveste in jurul tau si deschideti ochii.Sunt baieti din care sa alegi. E normal sa te simti descurajata, lipsita de putere de a mai lupta cu viata cand cel iubit nu te mai abserva.
Inceraca sa mergi mai des la biserica pentru a te impaca cu tine insuti.Ai grija si nu fa vreo prostie, ca parintii tai au nevoie ca de aer de tine.
Incearca sa vorbesti cu mama ta si mergeti impreuna la un psiholog. O sa fie bine iubita, ai sa vezihappy. Daca vezi ca nu poti la psiholog, iti las un mesaj cu id-ul meu sa mai vorbim.Ai nevoie de ajutor.
kiss

| SayMeSayYou a răspuns:

Fara suparare esti proasta?
dal draq
am incercat si eu sa fac asta
da mi-am dat seama in ultima clipa
ca niciun baiat nu merita sa faci asta.
nul mai baga in seama
o sa vezi ca o sa se intoarca la tine
in genunchi si plangand
la mine asa s-a intamplat
doar ca acum eu sunt cea care il ignora
winking
fa asa cum iti zic eu
sper ca te-am ajutat :X:Xkiss

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Spune-i ca vrei sa fiti doar prieteni, si fii,, de gasca'' cu el, fara sa mai plangi dupa el, siti ca cei mai buni prieteni totul va merge perfect...

ps- sa nu mai incerci sa,, inchizi convorbirea" cu viata ca mai sunt o tona de baieti care viseaza la tine si... poate unul va avea noroc
cine stiehee hee