| Flav a întrebat:

Vazand o zicala pe aici, mi-a venit in cap alta.
Sunteti de acord cu zicala "Arata-mi adresa ta de hi5 ca sa-ti spun ce fel de persoane esti?" Mentionez ca la un cont de importante nu sunt numai pozele etalate, ce si titlurile acestora, descrierea facuta de tine, si multe alte chichite. Personal, eu am o adresa de hi5 foarte ciudata ( neactualizata, pusa pe privat ) cu poze f vechi si bizare datorita momentelor haioase in care m-au surprins alte persoane.

15 răspunsuri:
| Flav explică:

Eu recunosc ca din adresa de hi5 imi pot face o imagine subiectiva. Sa tinem cont ca majoritatea fetelor au poze prin baie, cu titluri precum '' oare la ce ma gandeam'', '' ma sprijineam de-un perete'' si toate bullshitt-urile posibile care le arata nivelul. Nici baietii nu stau mai bine. Numai muschi, lantzuri si masini afisate peste tot. Toate acestea pun o oarecare eticheta. Insa nu intotdeauna eticheta desluseaza cu precizie calitatea produsului happy

| Flav explică:

Enigmo am impresia c-a fost pusa la profil cand m-am inscris si tinut-o o luna; insa nu stiu de ce mi-am afisat-o atunci, probabil din impulsul ala cand mi-am creat contul sau de ce nu, si-o anumita doza de teribilism. Ulterior am scos-o fiindca nu-i vedeam rolul. O aveam pe privat si ca sa-mi vezi pozele si profilul trebuia sa-mi dai invitatie, iar eu pe hi5 nu accept persoane pe care nu le cunosc sub niciun chip, doar sub forma de prezentare.

| Flav explică:

Multumesc pentru opinie Diav0la.
Enigmo.pentru tine fac o exceptie si-ti arat adresa mea de hi5, dar cu conditia s-o mi-o arati si tu...sa se dezvaluie enigma:->

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Profilul meu de pe haicinci e bestial! Nimeni nu se plânge de el happy

| BUBULINA a răspuns:

A avea un cont pe hi5 e o eticheta necorespunzatoare, ba mai mult e destinata datingului - MATRIMONIALELOR, la fiecare 3 clickuri pe hi5 gasesti poze murdare, cu "sunci, slanini expuse, baietasi cu mana in pantaloni, si poze in ipostaze indecente
Adesea primesc pe messenger cate un mesaj (mass - trimis tuturor) : "dati-mi va rog commenturi pe hi5" // "commenturi va rog, returnez". Ne place sa primim comentarii cate se poate pentru ca stim ca sunt numai si numai complimente. Aici ne aratam adevarata fatarnicie : in realitate vedem atatea si atatea defecte, dar e hi5, primesc comment inapoi, sa-i spun un "nice" / "dragut" / "ce tare" / "misto poza". Devenim flamanzi dupa niste laude false... laude contra-comentariu. Cu toate ca nu ne plac toate pozele le laudam. O alta greseala care o facem cu totii pe hi5 e sa mintim. Din atata aroganta si pentru buna imagine a noastra, adaugam o descriere pozei (description) ...care de multe ori e o amagire.
Poze, dupa poze, comentarii, toate de bine, si traim ca niste ipocriti cu totii - intr-o lume virtuala - departe de realitate. Vad poze facute in baie la mall sau vreun restaurant - au poza (la baie) si acasa ii asteapta o baie de 1m patrat - pe care n-ar dori s-o vada nimeni / vad poze facute la hotel 5* (o data pe an) si in descriere : "eh, la hotel de 5*, plictiseala" (trebuie sa precizeze de ca de 5* si ca se plictiseau) - dar de fapt erau cei mai bucurosi --> o mandrie rara. In plus, hi5u e o cale usoara de a te vinde - auzim cu totii de rapiri, violuri, intalniri sfarsite cu bataie, crime... care pot sa inceapa si de la hi5.

| CrucifiedCountess a răspuns:

A daaa..sa nu dati de al meu rolling on the floor)

| CrucifiedCountess a răspuns:

Bubulina. daca tu ai in cercul tau de prieteni d'aia cu suncile afara, problema ta.eu n-am deci, nu vad d'astia, decat daca-i caut pe la cocalari sau pitzipoancewinking

| Diav0la a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi ca e o granita care poate fi trecuta usor intre real si virtual... dar care nu ar trebui trecuta asa usor. Evident multi vor sa para mai mult decat sunt in realitate...asa ca vor afisa ceea ce cred ei ca este mai opozant ...masina, lantul de aur... iubita .casa... Sunt doar instantanee care nu dau nici pe departe informatii despre cum este cineva in realitate ...Degeaba imi pun eu poza sprijinita languros langa un mercedes care e al vecinului meu bogat cu vila ...asta nu spune ce educatie am, nu spune nici macar ca masina ar fi a mea... Sunt simple supozitii pe care le poti face. VIRTUAL nu inseamna REAL. Chiar si aici ne aflam intr-o comunitate virtuala ...si cine stie. poate doar cativa sau poate chiar nimeni nu are ocazia sa ne cunoasca cum suntem in realitate ...asa ca nu poti judeca o persoana dupa profilul de hi5...

| Moneyandfame a răspuns:

Si eu daca nu am cont de hi5, asta ce spune despre mine? Daca spui ca sunt urat, te pocnesc.

| Moneyandfame a răspuns:

Ce nu fac eu pentru voi, prietenii mei de pe TPU. Not!

| roksyk a răspuns:

Uneori. La fel ca in toate celelalte zicale asemanatoare... " Spune-mi ce intrebari pui pe TPU, ca sa-ti zic ce probleme ai! " laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa o afisezi si tu aici, ca tot este la moda, sa iti facem o caracterizare. ce spui, te prinzi? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Moneyandfame -pai nu spunem, insa iti suntem recunoscatori pentru ca ne protejezi. laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am hi5. e foarte bun cand te plictisesti sa mai dai cate un clik la un profil, doua.caci la unele chiar te amuzi. insa sunt si fotografii chiar reusite...si hi5-uri dragute chiar. nu poti cunoaste un om dupa o fotografie, o descriere pusa sub poza sau altele. asta depinde de fiecare acum, cat de mult vrea sa isi faca reclama fiecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai hai sa ne aratam hi5-urile sa vedem ce iesetongue