| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare exagerat de "grav" ca un baiat sa nu ii placa sa mearga la petreceri? Atat de grav ca ar trebui parasit?

Zilele trecute am dat peste o intrebare de genul dar faza "amuzanta" ca am vazut acolo un raspuns care m-a facut sa cred ca persoana aia e chiar dusa rau cu pluta. Fata cu intrebarea era suparata ca prietenul ei nu merge cu ea la petreceri si raspunsul tampit de care spuneam eu, fata spunea ca trebuie sa il lase pe baiat ca vezi domne e grava situatia. :)) asa ca va intreb eu, chiar asa grav e asa ceva?

http://www.tpu.ro/......u-ii-plac/

CItiti ultimul raspuns si spuneti-mi daca eu sunt tampit sau ultimul raspuns este!

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Stiu, doar ca nu am vrut totusi sa comentez raspunsul ei (prea mult big grin), pentru ca simt ca o vorbesc putin pe la spate... daaar... daca tot m-ai ispitit, ai dreptate. Reactia si raspunsul ei sunt complet deplasate si exagerate, pe putin spus. Tocmai un pic mai devreme am dat peste un alt raspuns de-al ei care mi s-a parut exact raspunsul unei femei care ia intotdeauna partea femeii si care are ceva cu barbatii. big grin
As da linkul, dar ai spus ca nu poti sa il vezi. sad

50 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Grav nu, dar mai tirziu poate ca lui nu o sa ii placa sexul in grup si ei da. Daca ajungi sa intrebi ce sa faci intr-o astfel de situatie, esti clar cu pluta. Sau poate ca tu te duci la genul gresit de petreceri.

| RAY a răspuns:

Trebuie inteles faptul ca de multe ori frustrarea,ura fata de noi /lume vorbeste in locul nostru, in mod clar nu cred ca e un motiv incat sa fie parasit acel baiat, daca asa zisa iubire din ziua de azi se destrama pentru atat ce sa spun, la modul cum a scris mayar cred ca a exagerat, de fapt din raspunsul ei deducem ca a fost tradata, dezamagita de baieti, ea find obsedata compulsiv e nu judec pe nimeni

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, fiecare cu ce-i place.
Cu un singur lucru a avut dreptate tipa: relatia fie a fost o greseala, fie tipul nu este pentru ea. Daca unul dintre parteneri este extravert si vrea sa mearga la petreceri, sa se plimbe, iar altul este introvert relatia este sortita, de cele mai multe ori, esecului. Si nu are nicio legatura cu sentimentele, cu respectul sau cu bunul-simt, ci este vorba pur si simplu de interese si caractere diferite.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Ai dreptate fata de cei 2 (cu compatibilitatea ), dar pana a spune ca el nu e de "treaba" ca nu vrea sa mearga la o petrecere e cale lunga zic eu.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

As putea sa il vad daca ma deconectez dar prefer sa numai vad ca mi-a ajuns "Inteligenta " ei pentru anul asta. totusi m-ai amuzat cu " pentru ca simt ca o vorbesc putin pe la spate... daaar... daca tot m-ai ispitit, ai dreptate. Reactia si raspunsul ei sunt complet deplasate si exagerate," ai devenit si tu rea pana la urma rolling on the floor.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei..cand vine vorba de combinatia frustrari si stupiditate, imi este atat de greu sa ma abtin. Tentatia este prea mare si ca nu trebuie sa ma tragi mult de limba. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

rolling on the floor)

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi pentru funda! Asta a fost cumva initierea mea? laughing)

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

laughing sper sa intre aici sa vada raspunsul tau. daca ziceam eu asa poate gandea ca zic doar ca am ceva cu ea, altfel e cand vede raspunsul altei fete. asa isi da seama ca are probleme grave fata

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Nu, iepuroaico. Tie ti-ar da funda si daca ai scrie un Lorem Ipsum.batting eyelashes

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Nu cred. Cred ca esti doar gelos pe funda mea si acum il acuzi de nepotism. Cu atitudinea asta sigur nu vei primi nicio funda. tongue laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt pupincurit dar tu clar esti gelos laughing.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pupincurist "

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Da, exact. De ani de zile numai funde vanez.
Daca as primi una de la Endoryus m-as simti de parca as primi Oscar.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa spui ca motivul pentru care am primit funda este faptul ca sunt fata si m-ai folosit drept o unealta impotriva sarmanei fete? Si nu pentru ca a fost vorba de o initiere?! Ce pacat. sad Tocmai voiam sa te intreb daca va fi si o fantana de ciocolata. laughing

Din pacate nu cred ca va prinde mesajul, probabil doar ma va considera o nesuferita.

P.S. In astfel de cazuri, cand stupiditatea depaseste si ultimul nivel, nu ma deranjeaza sa fiu o unealta. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

" Si nu pentru ca a fost vorba de o initiere?! Ce pacat. sad" rolling on the floor)) ma doare burta -

"Din pacate nu cred ca va prinde mesajul, probabil doar ma va considera o nesuferita. "foarte probabil. dar vorba aia " who gives a s(hit ", mda

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat. Si eu care credeam ca vanezi numai nick-uri si idei de personalitati virtuale. Nu as fi crezut ca ai timp pentru amandoua. Oh well.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-adevar. Ce mai conteaza inca unul care ma considera nesuferita pe langa restul de 90%. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Wow laughing dar ce le-ai facut la restul? nu de alta dar pari de treaba, esti cumva asa doar pe TPU si in viata reala ai coarne sau ce?

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Vanez iepuri. E un sport cica mai cunoscut, acceptat social, etc. etc

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar sunt de treaba. Doar ca foarte putini sunt de acord cu afirmatia asta. laughing)

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru vanatoarea de iepuri chiar nu as fi crezut ca mai timp. Daca pierzi prea mult timp cu iepurii, contul tau s-ar putea simti singur si..prafuit. Nu cred ca am vrea asta.

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Ea isi reflectează propriile trăiri prin astfel de povesti, iar vinovatul e mereu de fapt fostul ei iubit, ala e o oglinda in care se sparge toate

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Nu pot decat sa spun...sarmanul fost iubit. laughing

| RAY a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Nu isi imagina ca a facut cu el ce scrie ea acolo, isi recomand Annenberg - Abnormal psychology

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Nu cred ca a avut ea asa ceva stai linistita. nu cred ca e cineva tata de disperat in cat sa stea cu o fata cu asa personalitate. mereu gaseste vina doar la baieti, ei trebuie sa faca tot etc etc, si mai e si sumper religoasa, dar nu una de treaba. e genul " daca ateu e rau cu un religios e un nenorocit, invers nu e vreo problema " laughing

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Posibil. laughing Pana la urma ar avea sens de ce dispretuieste atat toti reprezentantii sexului opus. laughing
Adevrul este ca eu nu am apucat sa ii vad latura religioasa. Tocmai cand ma gandeam ca nu se putea mai rau. laughing

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu, doar ca nu am vrut totusi sa comentez raspunsul ei (prea mult big grin), pentru ca simt ca o vorbesc putin pe la spate... daaar... daca tot m-ai ispitit, ai dreptate. Reactia si raspunsul ei sunt complet deplasate si exagerate, pe putin spus. Tocmai un pic mai devreme am dat peste un alt raspuns de-al ei care mi s-a parut exact raspunsul unei femei care ia intotdeauna partea femeii si care are ceva cu barbatii. big grin
As da linkul, dar ai spus ca nu poti sa il vezi. sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu se intelege ce vreau sa spun. Acel " Daca refuza, e chiar grav si te sfatuiesc serios sa-l lasi si sa iti gasesti un tip ca lumea si cumsecade.". Asta inseamna in ziua de azi sa fii "ca lumea si cumsecade" sa mergi la petreceri? nu sa fii treaba, respectuos si bun cu prietena ta? Sunt eu un ciudat mai aparte se pare laughing. bine ca nu toate fetele gandesc la fel ca de nu eram singur de mult timp, ca si eu urasc petrecerile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da nu mi se pare nimic iesit din comun sau ''grav'' adica daca acea persoana nu doreste sa mearga este pentru ca nu ii place o astfel de atmosfera.
Aaa ...si raspunsul a fost atat de stupid incat ....no commenthee hee da ma rog are tot dreptul sa isi dea cu parerea happy
Si da poate spun asta pentru ca nici eu nu merg la evenimente si nu as dori ca persoana respectiva sa isi imagineze tot felul de chestii straight face

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"da ma rog are tot dreptul sa isi dea cu parerea" cu siguranta, cum ea are dreptul ala asa il am si eu sa spun ca " comentariul mi s-a parut, putin spus stupid.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"nu as dori ca persoana respectiva sa isi imagineze tot felul de chestii" doamne fereste, acolo deja radeam de muream cand citeam, dar dupa am dat in plans nu alta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-au placut fazele cu dansatul =]]]]

| ubox7007 a răspuns (pentru anonim_4396):

A instiga la violenta este "dea cu parerea"? Uite ce a zis "cand ii dai papucii - in cap!"

| anonim_4396 explică (pentru ubox7007):

=}}}}}}} lol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ultimul răspuns, clar laughing
chiar aș vrea un astfel de băiat, iar ei nu îi convine. dar na, fiecare cu preferințele ei laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici tu nu te omori cu petrecerile?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

nu laughing

| immaBeast a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu.
Prima ( si ultima ) petrecere la care am fost...a fost cea din clasa a 8-a, m-am dus mai mult de gura colegilor, sfarsitul anului, multi au plecat la alte licee, am zis ok, macar atunci sa ne strangem cu toti, dupa aia pe multi dintre ei nu i-am mai vazut, acum am terminat liceul, si parca mi-e dor de nenorocitii de colegi din liceu, erau niste lâlâi majoritatea, erau pusi pe caterinca non stop, glumeti. laughing
Cat despre mine cum am scris mai sus, nu-mi plac petrecerile, prefer ca seara sa citesc o carte intr-un loc intunecat, linistit ( mai ales ) daca este liniste din aia de moarte, sa-mi aud doar respiratia, este perfect! ( la faza cu locul intunecat si linistea de moarte, sunt sigur ca acum crezi ca sunt putin psihopat, e ok, stiu ca sunt putin psihopat, putin mai mult, dar nu-mi pasa ce cred oamenii, asa imi place mie sa fiu, foarte retras si tacut ) laughing

| anonim_4396 explică (pentru immaBeast):

" sunt sigur ca acum crezi ca sunt putin psihopat, e ok, stiu ca sunt putin psihopat, putin mai mult, dar nu-mi pasa ce cred oamenii, asa imi place mie sa fiu, foarte retras si tacut

" stai linistit ca te inteleg perfect. eu sunt o fire foarte linistita, prefer linistea decat petrecerile sau "nebuneala". decat o onomastica tampita prefer sa stau singur sa ascult muzica ( de preferat clasica ) sau sa fiu doar eu si prietena mea. dar asta nu inseamna ca sunt ciudat sau nu sunt de treaba cu a zis fata aia, de aia mi se pare o prostie ce a zis.

| anonim_4396 explică (pentru immaBeast):

bun așa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce aveti cu biata Mayar? Si-a spus si ea parerea...

| DonaldTrump a răspuns:

Aia exagereaza, plus ca mayar aia generalizeaza cu sterotipul "barbatii sunt facuti din otel ei nu simt nimic" ce sa faci inca exista persoane din evul mediu care gasesc scuze la violenta si chiar o incurajeaza cu faza cu datul cu papucii in cap.

| anonim_4396 explică (pentru DonaldTrump):

"feminista" de aia din secolul 21. daca un baiat da intr.o fata e nenorocirea de pe pamant dar invers nu e vreo problema.

| immaBeast a răspuns:

Clar, are dreptate maxima, fata!
Daca nu merge cu tine la petreceri, paraseste-l!
Daca nu mananca mancarea ta preferata, paraseste-l!
Daca nu se uita cu tine la filmul preferat, paraseste-l!
Daca chilotii pe care-i poarta nu au culoare ta preferata, paraseste-l! laughing)
Sunt doar ironic, evident, chiar m-a amuzat intrebarea asta. laughing
Este normal sa se intample asta, majoritatea nu au habar ce inseamna sa ai o relatie cu cineva, multi dintre ei confunda o relatie cu dreptul de a lua libertatea cuiva.
Multi cred ca daca ai o relatie, gata, nu mai faci nimic fara mine, nu pleci nicaieri fara sa ma anunti, cu cine pleci, ce faci, cat timp, daca nu spune...intervine gelozia s.a.m.d, pari baiat destept Endoryus, nu trebuie sa-ti mai explic toate astea, nu mai baga in seama intrebarile si raspunsurile de genul, lasa-i pe ei sa aiba o relatie de genul daca asa vor. laughing)

| anonim_4396 explică (pentru immaBeast):

"Daca chilotii pe care-i poarta nu au culoare ta preferata, paraseste-l" a fost pe departe cea mai mortala rolling on the floor, cred ca iti dadeam tie funda daca nu era raspunsul lui Bunny

| immaBeast a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am nevoie de funda, asta este adevarul, atata tot.
O seara frumoasa in continuare! : >

| anonim_4396 explică (pentru immaBeast):

La fel!

| PsihopatX3 a răspuns:

rolling on the floor în sfârşit ceva amuzantlaughing

| Gigs a răspuns:

Trebuie sa o insoteasca pe fata la evenimente care sunt importante pentru ea si il vrea acolo cum e majoratul celei mai bune prietene sau nunta unei rude, banchetul, etc, dar nici eu nu merg la party uri, nu imi plac, prefer sa ma plimb cu ea sau sa mergem noi undeva cu un grup restrans, noroc ca si ea prefera tot asta

| anonim_4396 explică (pentru Gigs):

Era bine sa mearga ca na asa cica trebuie, dar daca nu te simti bine si mergi acolo doar ca stai ca boul, la ce bun?