| gabrielnegrila a întrebat:

Vinul rosu seara este benefic? Bineinteles, doar un pahar, nu mai mult.
Nu-s alcoolic))

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vinul rosu este benefic doar cand il bei la ocazional, nu in fiecare seara, fiindca poate da dependenta si devii alcoolic.

| Simpatic a răspuns:

"Beneficii ale consumului moderat de vin rosu. Vinul rosu este sanatos atunci cand este baut in cantitati adecvate, despre care expertii spun ca este un pahar pe zi. De asemenea, nu ar trebui sa fie consumat in orice moment al zilei, investigatiile considera ca ora potrivita este in timpul cinei sau pranzului."

| johnnny123 a răspuns:

Tu:
"Bine inteles, doar un pahar, nu mai mult"

Tot tu (acum câteva ore):
" Salut, alaltaieri dimineata o jumatate de Xanax, si acum doua ore am consumat trei pahare d acelea de vin"

Sigur că e benefic... Mai ales în cantități mari și combinat cu Xanax. După cum scrie și în prospectul de Xanax, pe care sunt convins că l-ai citit: "În timpul tratamentului cu Xanax, nu consumaţi băuturi alcoolice. "

Văd că faci progrese remarcabile... Ai trecut de la germofobie la Xanax + alcool.

| FreddieM a răspuns:

Scuza bețivilor.
Normal ca alcoolul nu-i nici necesar și nici benefic organismului. Dacă vrei beneficii bea sucuri de fructe sau pur și simplu apa. Ești mult mai câștigat.
Cheers

| Lupică27 a răspuns:

Orice cantitate de alcool este nociva pentru organism, vinul rosu baut seara este un mit, un pahar de vin in fecare zi e bun pentru inima, alt mit.
un paharel de tarie inainte de masa face pofta de mancare, alt mit, alcoolul nu se bea pe stomacul gol niciodata.
Berea e aliment alt mit.

| MrAM a răspuns:

Doar mituri. Alcoolul de orice fel si in orice cantitate este daunator organismului. Organismul uman nu a fost conceput sa consume alcool, este toxic. Inainte de masa creste aciditatea in stomac, astfel crescand si pofta de mancare. (Senzatia de foame)

| Lidia09 a răspuns:

Dacă ești sănătos n-ai nevoie să bei vin și nici nu-i el așa benefic, se spune așa doar ca să se consume și să meargă vânzările. Mai bine bei un păhar de chefir sau lapte cald.