| Marius131415 a întrebat:

Voi când ați fost la psiholog v-a recomandat yoga meditație ceva?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, toti medicii din occident recoamnda meditatia si yoga, pentru depresie si anxietate.
Am trecut printr-un soc emotional masiv si mi-a fost recomandata si mie, tot de catre psiholog.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum am spus, medicii vechi, batrani, nu prea recomanda yoga fiindca nu au auzit prea multe de ea si ce au invatat ei acum zeci de ani nu mai este de actualitate acum.

Dar toti medicii moderni care studiaza acum psihologia sunt sfatuiti sa recomande beneficiile practicarii MEDITATIEI si bieninteles YOGA!

| gemeni6226 a răspuns:

Nu am fost niciodata la psiholog, dar cand am avut probleme mari sufletesti acus 20 de ani am recurs la yoga si mi-a fost de folos.De atunci am tot evoluat in felul meu de a gindi si de a vedea lumea dar bazele transformarii gindirii mele au inceput atunci.Si da meditatia zilnica ajuta in foarte mare masura pentru pastrarea echilibrul interior.