| 393Dan a întrebat:

Voi cate ore de obicei dormiti?
Ca eu chiar daca imi pun desteptatorul sa ma trezeasca mai tarziu, oricum dorm doar vreo 5-6 ore si mai mult nu pot.

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

De obicei 4 ore pe noapte.Cateodata mai dorm si de amiaza cam o ora.

61 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu aș dormi 10-11 ore dacă nu ar fi facultate. Așa dorm vreo 6 și sunt mort de oboseală.

| 393Dan explică (pentru T0T):

Tu esti la facultate? Nu stiu de ce tot timpul mi te-am inchipuit ca fiind vreo 35 deacum cu familie cu tot. thinking

| T0T a răspuns (pentru 393Dan):

Și eu mă consider bătrân la vârsta mea însă nu e chiar așa mare laughing Da, sunt la facultate, anul 2. Dar nu-i bai, am un coleg care are în jur de 35.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ma rupe si pe mine munca in 2, nu mai dorm nici eu mult, am uneori insomnii/

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Ce muncă prestezi?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Car betoane si dau cu spaclu)))

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Meseriaș.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Realizezi ca am glumit? Dar in orice caz, m-as descurca sa fac si asta

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Am uitat, tu ești ăla ce nu zice nimic despre el.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu sunt eu ala ce trebuie sa fie in centrul atentiei,, merg pe principiul pe care-l aplic mai mereu ' nu da din casa mai mult decat trebuie', asa imi place mie sa fiu mai undercover.

| LoveSleep a răspuns:

De obicei, cand imi pun telefonul sa sune, imi arata cate ore mai sunt pana atunci. Și de cele mai multe ore văd "4 ore rămase" și am senzația că sunt foarte multe. Am dormit și 20 de minute, nopți la rând. O ora, doua, în general maxim 5, 4 în medie.
Nu mai dormit 8-9 ore, cum cică e indicat, de când aveam 15 ani.

| 393Dan explică (pentru LoveSleep):

Wow! citindu-ti raspunsul mi-am adus aminte de romanul adolescentului miop, el la fel ajunsese sa doarma cate 20 de minute pe noapte.

| LoveSleep a răspuns (pentru 393Dan):

Am ratat niște litere, habar nu am cum.

Sper că nu ajung și eu miop sad

| 393Dan explică (pentru LoveSleep):

Cred ca-s doar semne de oboseala si ca-i timpul de culcare )) Numai ce ti-am observat username-ul si ironia lui in situatia data )

| RainmakerX a răspuns:

In jur de 7, 8, 9... depinde laughing

| 393Dan explică (pentru RainmakerX):

Si tu depinde? ca GoldenZenith laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru 393Dan):

smug

| RainmakerX a răspuns (pentru 393Dan):

Ok,ok... dau exemple.
7 daca stau sa fac teme sau alte lucruri pana mai tarziu
8 in mod normal
9 sau mai mult daca e zi libera sau daca sunt obosit si ma culc foarte devreme laughing

| 393Dan explică (pentru RainmakerX):

Rezonabil )

| untu a răspuns:

E normal, daca aveti mult de lucru, mai ales pe cei care au un serviciu sau in munca in gospodarie de la tara! Devine o obisnuinta, dar de obicei oamenii normali au un somn bun si normal de cel putin 8 ore! Uitati cum faceti: Va culcati seara pe la orele 22:00 sau 23:00 si va treziti dimineata in jurul orei 07:00 si dupa amiaza va puteti dormi daca doriti cand veniti acasa obosita de pe la orele 13:00 sau 14:00, dormiti vreo 1-2 ore! Repetati acest procedeu si treptat totul va deveni o obisnuita si o sa va treziti bine odihnita si binedispusa!

| 393Dan explică (pentru untu):

Eu daca ma culc mai devre de 11, risc sa ma trezesc la 3-4 de noapte si sa nu pot adormi la loc x.x

| untu a răspuns (pentru 393Dan):

NU te vei mai trezi pe la 3-4 noaptea daca bei inainte cu o ora de culcare o cana de lapte sau de ceai cald de tei cu o feliuta de lamaie! Vei dormi ca un prunc pana dimineata!

| GoldenZenith a răspuns:

Intre 4 si 8 ore. Depinde.

| 393Dan explică (pentru GoldenZenith):

Depinde de ce? ))

| GoldenZenith a răspuns (pentru 393Dan):

De cat de obosita sunt, de insomnii. etc etc laughing

| 393Dan explică (pentru GoldenZenith):

Mm...credeam ca depinde de ceva mai interesant, dar ok x)

| GoldenZenith a răspuns (pentru 393Dan):

laughing)) nu dau din casa, îmi pare rău!

| 393Dan explică (pentru GoldenZenith):

Fata cuminte, ok ))

| Superior a răspuns:

7-8 ore, uneori 4-5 ore.

| deeeaqq a răspuns:

5h în timpul şcolii
În rest 8-12h

| BlackRose03 a răspuns:

Noaptea dorm in jur de 5-6 ore si de pranz 2 ore. Daca nu dorm de pranz adorm seara pe la 21:00.

| 393Dan explică (pentru BlackRose03):

Interesanta poza de profil ai. Da, si regimul tau de somn la fel imi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel putin 6 ore in fiecare noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde... 6-7 ore uneori, chiar si 3 ore, cand am zile agitate, iar in weekend ca sa recuperez dorm vreo 11-12 ore laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti pui desteptatorul sa te trezeasca tarziu e ca si cum ti-ai pune un memento pe telefon ca sa-ti reaminteasca ceva ieri...

| Kogaion a răspuns:

Nu am un interval fix, orele de somn sunt in functie de ora la care ma culc, pentru ca nu pot dormi dupa ora 8 dimineata(asta in cazuri rare, pentru ca de obicei ma trezesc la 7 dimineata. Si mai sunt cazuri in care vin dimineata la 6 acasa de la o petrecere sau ceva si ma trezesc pana in 10.

| Teffan a răspuns:

Ieri am dormit 4 ore in total.

Si azi m-am sculat acum 20 de minute, pentru ca ma apăsau fiarele.

De obicei dorm 7-8 ore.

| 393Dan explică (pentru Teffan):

"acum 20 de minute" Cum, se primeste ca te-ai culcat dimineata si te-ai trezit pe la 10? Tare.

| Teffan a răspuns (pentru 393Dan):

M-am culcat la 1 noaptea.

| Moon1997 a răspuns:

Eu dorm frate si 20 ore daca ma lasi...mi-ar placea sa dorm si eu 5 6 ore si sa fiu fresh dar eu dorm si imi place sa stau in pat ca o marmota...laughing

| FloareaSoarelui96 a răspuns:

În jur de 3-4 ore şi alea spre dimineață.

| 393Dan explică (pentru FloareaSoarelui96):

Wow pana ce tu ai recordul dintre noi toti ))

| FloareaSoarelui96 a răspuns (pentru 393Dan):

Mda, record în cât de obosit poți să fii laughing

| Alexxxaa1010 a răspuns:

Cel putin 10 ore, dar le dorm ziua si e ca si cum as dormi 3 ore intr-o noapte. Nu ma simt odihnita deloc.

| 393Dan explică (pentru Alexxxaa1010):

Oho 10? si ziua? cred ca nu mai reusesti sa faci nimic

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru 393Dan):

Ziua o dorm aproape toata. Am ceva probleme cu somnul de putin timp si crede-ma, e exagerat de obositor.

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru 393Dan):

Nu prea reusesc sa mai fac ceva.

| 393Dan explică (pentru Alexxxaa1010):

N-ai incercat dupa ce n-ai dormit toata noaptea sa te abtii si ziua de la somn? ca pe la 9 seara sa fii epuizata de tot si sa dormi noaptea. Sa-ti pui desteptatatorul pe la 6 si sa vezi daca la 9 seara iar ti se face somn?

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru 393Dan):

Oo,ba da, am incercat si tine chestia asta. Dar dupa doua zile sunt la fel. Si, crede-ma, nu pot s-o tin sa la nesfarsit. Sa nu dorm doua zile, iar apoi dorm o noapte si se repeta toata chestia din nou. O sa-mi cumpar somnifere cat de curand

| 393Dan explică (pentru Alexxxaa1010):

N-am luat niciodata somnifere, insa am auzit ca dupa ce dormi pe somnifere oricum te simti obosit. Dar vezi tu...Eu as zice sa mai incerci, poate sa te culci pe la 11 si sa te trezesti la 4-5, ca sa intri in regim

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru 393Dan):

Eu stiu pe cineva care a luat, nu stiu ce somnifere erau si alea, dar dupa o pastila n-a reusit sa adoarma, a mai luat una si abia dupa 3 ore a adormitlaughing Deci nu stiu ce efect pot avea si oricum, fara o prescriptie medicala nu cred ca ma risc. Mai au si efecte negative.
Momentan o sa mai incerc sa numar oi laughing

| 393Dan explică (pentru Alexxxaa1010):

Wow interesant si da cred ca ai dreptate, mai bine sa te informezi inainte sa incepi sa le folosesti. Eu stiu ca-i popular sinuciderea cu somnifere, cei drept ca beau cate un pun de pastile o data.

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru 393Dan):

Asa te poti sinucide cu orice gama de medicamente.

| untu a răspuns (pentru Alexxxaa1010):

10 ore e prea mult! Nu e bine! Uitati cum faceti: Va culcati seara pe la orele 22:00 sau 23:00 si va treziti dimineata in jurul orei 07:00 si dupa amiaza va puteti dormi daca doriti cand veniti acasa obosita de pe la orele 13:00 sau 14:00, dormiti vreo 1-2 ore! Repetati acest procedeu si treptat totul va deveni o obisnuita si o sa va treziti bine odihnita si binedispusa!

| untu a răspuns (pentru Alexxxaa1010):

Nu e bine deloc!

| untu a răspuns (pentru Alexxxaa1010):

Sinuciderea cu medicamente nu este de recomandat tuturor! Atfel va trezi-ti cu sufletul in IAD! Asa a patit cineva!

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru untu):

DA' cine a recomandat-o?laughing)

| Alexxxaa1010 a răspuns (pentru untu):

Nu consider sa fie prea mult, sa stii ca sunt studii care arata ca fiecare om are nevoie de timpul lui de dormit. 8 ore, alea "normale", e doar o medie! Sunt persoane care trebuie sa doarma mai mult ca sa se simta odihnite, iar persoane carora le ajung 5/6 ore.
Problema mea nu sunt orele pe care le dorm, e faptul ca nu pot dormi noaptea.

| Marieta_Roxana_2000 a răspuns:

Vreo 9 ore...

| Marian6999 a răspuns:

Esti un om matinal si asta e bine sau te macina ceva, inainte sa te culci incearca sa rezolvi din lucrurile pe care le ai incepute.