| wexceptional a întrebat:

Voi ce complimente frumoase primiti? Imi place de o fata i-am zis ca e frumoasa si desteapta si ca ii sta bine langa mine si vreau mai multe. Ofer funda celor mai dragute complimente!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau, dar nu o da in SIMP-uiala.

Complimente frumoase sunt: ai ochi frumosi, imi place cum gândesti, te exprimi foarte frumos, te imbraci bine etc. Dar DOAR daca crezi ca sunt adevarate si se aplica. Altfel sunt egal cu 0 si se simte.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt de parere ca ceva ce-l auzi foarte rar sau pentru prima oara are un impact mai puternic. De exemplu, o fata aude de 100 de ori pe zi,, esti frumoasa", daca mai vii si tu si ii spui acelasi lucru, este egal cu 0. Dar daca-i spui,, imi place cum gandesti", o sa aiba un alt impact, mai puternic, din cauza ca rar aude asta (cred ca stim si motivul... laughing )

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Dap, exact. Acum dupa cum am zis, complimentul e bun doar daca e adevarat. Daca ii zici ca iti place cum gandeste dar a votat cu PSD sau AUR nici ea nu te crede laughing

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana acum nu aveam gandul asta, dar cand am vazut reultatele de la alegeri si sustinatorii AUR, m-a lovit primul gand sa plec din tara...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

:'(

| wexceptional explică (pentru anonim_4396):

Ce e aia SIMP-uiala si ai dreptate, ce complimente marfa mi-ai dat mersi prietene!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Da,ce animal? thinking

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu. Dar stiu ca nu se referea la bou. Asta e tot ce conteaza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Asta,si contextul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wexceptional):

Cauta pe urban dictionary cuvantul "simp". big grin

35 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

E drăguț că vrei să faci asta, dar sincer...i-ai spus că îi stă bine lângă tine? Ăsta se presupune a fi un compliment? Scuze, nu o spun în nume de rău, sunt doar curioasă. Chiar e un compliment? Pentru că dacă aș fi fost în locul ei, nu m-aș fi simțit absolut deloc măgulită, iar dacă aș fi fost în locul tău i-aș fi spus mai degrabă că mie îmi stă bine lângă ea sau nu știu, că atunci când sunt cu ea îmi descopăr o latură pe care nu știam că o aveam și că îi mulțumesc pentru asta, sau mă rog, orice altceva în afară de ce i-ai spus tu. Dar nu sunt în locul niciunuia dintre voi, din nefericire. Sau din fericire. Dar ăla chiar era un compliment? Dar dacă mă gândesc mai bine, poate ei i-a plăcut. Poate data viitoare încerci să spui lucrurile mai subtil, poate va aprecia asta și mai mult.
Dar serios acum, ăla chiar era un compliment? Nu am mai fost de mult așa curioasă.
Chiar era?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricked):

Exact asta ma intreb si eu. E tare bizar.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci cu alte cuvinte, ne platesti daca iti aducem complimente? thinking

| wexceptional explică (pentru DoarBogdan):

Nu va platesc ca suntem frati si prieteni nu avem contracte ne ajutam unii pe altii din bunatate asa e cel mai bine

| GabiDumitrescu a răspuns:

Faptul ca ii sta bine linga tine e un non-compliment absolut stupid.

| Nemessys a răspuns:

Comlimentele se ofera prin fapte, nu prin vorbe. Alea prin vorbe sunt 0.

Ce complimente primesc eu? Acum 2 saptamani mi s-a spus ca sunt un animal. In ce context... nu zic smug

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

"Comlimentele se ofera prin fapte, nu prin vorbe. "
Doar in mintea aia a ta. In realitate, complimentele se ofera prin vorbe.

"Alea prin vorbe sunt 0. Ce complimente primesc eu?"
Inseamna ca ce spui ca ti s-a zis tie nu inseamna nimic, e 0. Deci n-are niciun rost sa mentionezi asa ceva.

| wexceptional explică (pentru Nemessys):

Ce animal? te-a jignit nu a fost compliment

| DarthNiger a răspuns:

Complimentele vin in mod natural, nu faci complimente unei fete de care iti place doar de dragul de a ii atrage atentia asupra ta, fiindca acelea nu valoreaza nimic sentimental, complimentele vin din inima cu sinceritate, practic ce simti tu pur si simplu, daca tu doar pescuiesti complimente de la altii pentru persoana de care iti place atunci nu exista sentiment, cel putin in opinia mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultimul primit a fost diabolica.
O tipa desteapta vomita cand incepi sa versi complimente.Deci probabil fata de care-ti place nu e asa desteapta.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, are o stima de sine scazuta si nu se cunoaste suficient de bine. Cred ca asa este formulat mai ok dear devil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

E formulat mai dragut, nu mai ok.
Dear devil? Rosesc.
Credeam ca nu-ti place sa faci complimente.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Cuvintele,,proasta" si,, desteapta" pot avea 100 de intelesuri. Ceea ce am zis eu e mai detaliat, mai fix.

Nu era un compliment, dar daca-l iei asa, ok. Oricum, oricine te poate face in orice mod, ca tu tot ca compliment il iei laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Mai detaliat, mai fix si mai dragut.Tu nu esti diabolic sad
Am tendinta sa consider unele "jigniri" clasice drept complimente.Nu se aplica la orice.

| wexceptional explică (pentru anonim_4396):

Tu taci ca nici nu o stii cum sa vomite nu a vomitat cand i-am luat o ciocolata si 2 prajituri

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru Nemessys):

Daca ai o stima de sine scazuta nu suporti sa auzi complimente pentru ca mintea ta la contrazice instant, simti ca nu le meriti. Exista mai multe limbaje ale iubirii. Unora le place sa auda cuvinte frumoase, altii sa primeasca sau sa ofere cadouri, altii sa faci lucruri marunte pentru ei si lista poate continua la nesfarsit. Oamenii sunt diferiti.

| Nemessys a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Daaaaa si asta e adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O plictisești daca ai faci multe complimente, daca e frumoasa e bombardata de complimente zilnic și nu o mai flatează.

| NunuNini a răspuns:

In momentul in care i-ai spus "iti sta bine langa mine", ai stricat totul.

| wexceptional explică (pentru NunuNini):

Pai a ras aia i-a placut cel mai mult sefule

| NunuNini a răspuns (pentru wexceptional):

Poate rade fiind ironica. Nu sefule, nu i-a placut. A ras de tine cat de prost esti!

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

Fraza asta"îți stă bine lângă mine și vreau mai multe"sună cam nasol din punctul meu de vedere. Totuși, depinde și ce în ce context ai spus-o. Oricum, felul în care a interpretat ea contează cel ami mult. În rest ce să mai zic, încearcă să intri cât mai mult în vorbă cu ea, fă-i complimente, însă, mare atenție, nu flata! Baftă!

| wexceptional explică (pentru Andreea_Brandus_1995):

Ma emotionez cand sunt langa ea nu ies cele mai bune vorbe asta sunt ma accepta asa altul mama n-are, i-a placut ei mersi de sfaturi o sa tin cont! ce e aia flata?

| DarthNiger a răspuns (pentru wexceptional):

Daca nu te pricepi la vorbe, atunci arata-i ca iti place de ea prin fapte, faptele conteaza mai mult decat vorbele.

| wexceptional explică:

Eu va intreb ce complimente primiti si ma luati cu morala lectii de viata etica faptele conteaza nu vorbele asta spune doar cine nu primeste complimente felicitari celor care respecta complimentele sunteti multi nu va dau funda la toti

| Mipasususuyamyamyam a răspuns:

Ii sta bine langa tine nu e compliment, e o replica expirata, cringe, gretoasa.