| free2infiltrate a întrebat:

Voi ce parere aveti despre Noroc si cum va considerati voi?

http://www.youtube.com/watch?v=n4iBusAkMN4

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot a zis Sabin de din astea, am noroc ca nu s-a gandit mama sa faca si al 3-lea avort laughing.

Si eu sunt norocoasa mereu, poate pentru ca mereu vad partea plina a paharului, si daca nu o vad ma prefac ca o vad.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! fiecare are noroc din clipa in care a fost conceput... apoi norocul iti surade mereu pana cand incepi sa faci prostioare si ii dai cu piciorul norocului, eu sunt norocoasa ca am o mama care ma iubeste si ma sprijina in tot ceia ce fac sau am nevoie, am o familie, un sot iubitor care in ciuda bolii mele nu a dat bir cu fugitii, sunt norocoasa ca bunul Dumnmezeu mi-a dat 2 copii minunati, si norocul este cu mine la orice pas.
O zi frumoasa sa ai!

| sabin89 a răspuns:

Eu am avut noroc ca m-am nascut. Era posibil si sa nu ma fi nascut. Daca parintii mei nu s-ar fi intalnit, nu eram nici eu. Ce bine ca m-am nascut! Sunt si eu acum printre oameni.

Răspuns utilizator avertizat
| Nordic a răspuns:

Nu există noroc sau destin. Exsistă doar voie liberă.

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Cred ca norocul este o forma de ocultism.Eu ma consider un om obisnuit care a venit pe lume datorita dorintei parintilor si nu a unei intamplari neobisnuite.Cred ca pentru a avea succes, si nu noroc, in viata am putea aplica urmatoarele sugestii:
-sa fim atenti la modul cum vorbim
-sa fim harnici
-sa nu ne razbunam
-sa evitam excesele
-sa ne alegem prietenii cu intelepciune
-sa-i tratam pe altii asa cum ne-ar place sa fim tratati(asta-i biblica!).