| babe100 a întrebat:

Voi credeti in superstitii gen: daca te mananca nasul inseamna ca o sa te certi cu cineva sau, daca versi sare o sa te certi cu cineva etc.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

As vrea sa cred ca ma manaca in palma tare de tot, pote iau vreun ban de pe undeva.

| faramatania a răspuns:

Nu,evident,dar unele, chiar sunt haioase.Vezi aici:
http://www.superstitii.ro/modules/news/article.php?storyid=152

| DarkBlood32 a răspuns:

Nu! Chestii inventate de babe proaste. laughing De exemplu pot si eu sa inventez o superstitie: Daca te mananca in fund inseamna ca cineva este indragostit de tine. rolling on the floor

| Andrei2343434343434343 a răspuns:

laughing Mda. asa zicea si maicamea, dar eu nu cred in prostii din astea.

| BeautifulMind a răspuns:

Da, cred :d ..si de multe ori s-au adeverit

| Angelicas a răspuns:

Iti spun sincer ce cred eu...
superstitiile sunt doar pentru cei care "se iau dupa toate matusile" adica pentru cei creduli, fraieri...
Gandeste-te logic ce legatura are nasul cu un conflictlaughing daca se intampla, totusi asa ceva crede-ma a fost doar o coincidentawinking

| changeIsBad a răspuns:

Nu, oamenii din lipsa de ocupatie inventeaza chestii de genu` oh go on