| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Voi cum credeti ca este Dumnezeu? Eu cred ca este Creatorul tuturor si ca nu ne pedepseste(ci noi singuri o facem deoarece ne pare rau de ce facem uneori). Eu cred ca Dumnezeu ne iubeste si daca noi nu L-am iubi pe Domnul.

2 răspunsuri:
| Taeron a răspuns:

Dumnezeu ne iubeste orice am face si asteapta mereu sa ne intoarcem la calea cea dreapta. Ceea ce se intampla rau pe Pamant se intampla din cauza noastra. Caci Dumnezeu ne-a lasat libera alegere si puterea deciziei. Daca noi am decis sa ne facem rau inca din cele mai vechi timpuri [ex. razboaie pentru teritoriu] noi trebuie sa-l suportam!

| sweetyangel a răspuns:

Da,este adevarat... Dumnezeu ne iubeste foarte mult,si ne iubeste pe toti la fel, oricat de mult L-ar ura, nu conteaza. Unii oameni cand se intampla ceva rau spn asa:"da.ca Dumnezeu o vrut,dar nu e asa,in ultimu timp lumea asta a devenit un mare ****,noi o stricam nu Dumnezeu, unii sunt in stare sa te omoare si in timp ce treci strada, nu poti sti ce te asteapta la urmatoare cotitura.Si ma intreb dce dam vina pe Dumnezeu,cum de nu ralizam ca noi suntem de vina? Mda uneori suntem batuti rau in cap. Unii se apuca de droguri,fumeaza,beau in exces,isi distrug viata de tineri, si e pacat ptc mai sunt atatea de vazut si de auzit.big grinCredinte pe zi ce trece este mai slaba pentru suntem incojurati de multe ispite, trrb sa fim puternici si sa ne rugam.