| StrongHeart a întrebat:

Voi cum rezistati la tentatii? Indiferent de ce ar fi vorba

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Ne împotrivim. Spunem un NU hotărât.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sunt indiferent fata de ele, incearca sa le ignori e cel mai bun lucru, nu trebuie sa incerci sa rezisti pur simplu ignori asa fac si cu oameni le ignor asa si cu dulciurile, desi in ultimul timp am cazut ispitelor dar ma apuc de sala maine si fac ce am facut in ianuarie, nu te cantari zilnic, nu fii atent la ceea ce manci, manca doar cand ti foame, nu fii frustrat fii indiferent fata de ispite

| Drimmero a răspuns:

Cand e vorba de mancare nu rezist, la modul daca mi-e pofta de ceva, in mare parte de fast-food mananc, nu stau pe ganduri.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea rezist laughing

| Celcestietot a răspuns:

Pur și simplu, așa sunt eu când îmi propun happy. Tu, cum reziști?

| GoldenZenith a răspuns:

Habar nu am. Nu cred ca este un mecanism anume sau niste pasi de urmat. Pur si simplu iti impui sa nu cedezi tentațiilor respective si atat. Iti atragi atentia cu altceva si cu cat reziști mai mult, cu atât scade interesul fata de ele. Cel putin asa functioneaza la mine thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motivatia din spate ma ajuta sa fiu indiferenta la tentatia respectiva si faptul ca iau in calculc consecintele pe care le pot avea pe termen scurt si lung, totusi prefer sa gandesc si pragmatic asa ca daca consider ca pot sa ies mai castigata nerezistand tentatiei, chiar daca imi asum un risc, prefer sa comit "atrocitatea".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat(ca asa am vrut eu, nu am "cedat") tot ce m-a tentat.Si care nu incalca prea multe legi.
Daca as vrea sa rezist, as rezista.Am suficient autocontrol.

Prin control. Autocontrolul e una din cele mai subestimate calităţi pe care le poate avea o fiinţă umană şi e una din cele mai puţin dorite de oameni, deşi are beneficii imense.