| lplostonyou a întrebat:

Voi puteti gasi fericirea in lucruri marunte?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

N-am inca intelepciunea necesara pentru a ma bucura de lucrurile marunte.Acum e timpul sa alergi, vei avea timp destul mai incolo sa te asezi si sa contempli.Tocmai de aia inteleptii sunt in varsta

| Rukhsandra a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa ne multumim doar cu lucruri marunte...

| Helvete a răspuns:

De cele mai multe ori da. Ne fac viata mai frumoasa lucrurile astea marunte, intamplarile care pentru unii pot parea nesemnificative, etc. Dar asta nu inseamna ca vreau sa raman doar cu chestiile astea. Am si scopuri mai 'marete', sa le zic asa. Cred ca ar trebui sa incercam sa gasim fericirea si in lucruri mai marunte, altfel o sa fim prea plictisitori si tristi. Sa nu ne dorim numai ceva foarte greu de atins. Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot, trebuie sa fiu si cleptoman ca sa ma bucur de niste nimicuri, pentru a fi fericit am nevoie de mai mult, nu tine de bunurile materiale, dar chiar nu pot sa joc un rol de fericit la orice rahat poleit cu aur, si nu tine de modestie ca sa ma multumesc cu putin, tine de nevoile fiecaruia.