| MadRaven a întrebat:

Voi vă alegeţi prietenii, sau îi lăsaţi pe ei să vă aleagă?
Pentru cei care-şi aleg singuri prietenii: după ce criterii îi alegeţi?

6 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Eu mi-i i-am ales! si noaptea la 2 daca ii sun imi raspund! nu avem mai nimic in comun. nebunia, da..asta e. in rest nimic. relatia tine de.19 ani cu unul si de vreo 7 cu celalalt! o relatie de prietenie nu se formeaza in 2 saptamani. majoritatea incurca termenul de "prieten" cu cel de "amic" sau "cunostiinta". prietenul e ala ce nu ezita cand ai probleme. indiferent de vreme, ora, zi sau noapte. ii poti spune totul stiind ca a 2 zi nu afla tot globul sau ca te judeca! sunt rari dar ii simti imediat care merita si care nu. ca mai dai faild-uri..asta e. cu toti suntem oameni si gresim

| neutrino a răspuns:

Sita vietii alege prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa pozitie.

| EşanuPaula a răspuns:

Ce deep.
În primul rând, prietenii mei NU SUNT CRIMINALI!
Pahappy
*Vezi, texte argumentative, alea, alea.*

| araulo22 a răspuns:

Trebuie sa stii sa iti alegi singura prietenii, nu dupa placul altora dupa placul tau.

| GeorgianaRalucaa a răspuns:

Pai in primul rand caracterul acelor persoane, felul de gandire, comportament..ect. Incearca sa te bagi in seama cu persoanele cu care vrei sa te imprietenesti ca sa vezi daca sunt ceea ce cauti tu. Daca te intelegi cu persoanele respective etc. :*