| Metallicaaaa a întrebat:

Voteaza si tu marirea alocatiei la 100 lei noi (1 milion de lei vechi)! Intra pe www.alocatia-copiilor.ro si voteaza! Inca 968064 de voturi si cererea noastra va fi aprobata de guvern! Trimite si tu mesajul la prietenii tai! Sau intra pe : www.yourfail.com si voteaza acolo!
Votati va rog frumos!
Puteti vota in fiecare zi!
Transmiteti acest mesaj tuturor va rog, pe mess, pe hi5.
Si va multumesc pentru atentie.

2 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Degeaba dam voturi, degeaba ne zbatem ca sa adunam voturile, ca nu se ia nici o masura nimic.
Faza asta o stiu de anul trecut...si nimic.
Dau azi un vot... poate se va schimba pana la urma ceva, ceva.
Macar cu 5 lei sa se mareasca, dar cred ca cer cam mult.

O seara placuta.

| Nicoleta a răspuns:

Nu se rezolva nimic cu o astfel de petitie.in ochii guvernantilor, petitia aceasta este egaa cu 0.
O petitie adevarat iti cere CNP nume complet etc, iar varta este de peste 18 ani.
Pluc ca in contextul actual, Guvernul nu va mari alocatia nici cu un leu.Nu vezi ca ei se chinuie sa taie de pe unde se poate?