| vreausieuincalatorii a întrebat:

Voua va e teama de psihopati? dati argumente de ce da sau nu.

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

De ce mi-ar fi frica de ei?

| Apokales a răspuns:

Si da, si nu. Psihopatii pot fi criminali, hoti, dealeri, dar poti fi si politicieni, avocati, oameni de afaceri, medici. Nu pot spune cu fermitate un da sau un nu pentru ca psihopatia difera de la o persoana la alta, depinde foarte mult cu au setata personalitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Nu stii ce au incap, de obicei se prezinta ca niste persoane normale cu o inteligenta uneori peste medie, deci da sunt periculosi

| EestiSodalane a răspuns:

Nu. Sunt sanse mici sa dau peste unul si chiar de as da, de ce sa-mi fie teamă de el? Psihopatii nu simt empatia, dar de ce as avea eu nevoie de empatia lui?

| ALM2000RO a răspuns:

Nu mi-e teamă din simplul motiv că și eu mă suspectez a fi psihopat. Nu te lua după filme. Nu sunt(em) toți violenți, de exemplu eu nu fac rău nimănui și nu am comis nicio infracțiune. Atâta doar că nu am empatie și simt că nu iubesc pe nimeni. big grin