| MJo a întrebat:

Vouă vă este frică de moarte?
Dacă da, de ce? Dacă nu, de ce?
Ați avut vreodată senzația că urmează să muriți? V-ați temut?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.
E ceva ce nu pot controla asa ca nu ma gandesc.
Sunt multumit ca imi iese

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Fiindcă am decis asta. 3. Da. 4. Da.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi-e frica de accidente care m-ar putea omori prea devreme.
Nu mi-e frica de moartea aia normala, de la batranete.

| gemeni6226 a răspuns:

Deoarece eu sunt crestina si am credinta in Divinitate cred ca atunci cand va veni momentul Dumnezeu o sa ma elibereze de frica, o sa simt ca pe o eliberare de povara vietii -eu cred ca va fi ca atunci cand doresti foarte mult sa dormi si in sfarsit esti lasat sa dormi somnul de veci.Si inca mai cred ca pana mai simt ca am ceva de facut pe acest Pamint pana cand mai vreau sa lupt sa traiesc si sa-mi mai indeplinesc din vise pana atunci inca o sa mai traiesc.

| Celdrept a răspuns:

Nu mi teama deloc de moarte.

| Sportacus123 a răspuns:

Îmi este frică de moarte. Mie îmi place viața, vreau să trăiesc 100 de ani.

| Xena20 a răspuns:

Da,mi-e frica sa nu mă chinui, mi-e frica sa nu am regrete că mai aveam încă lucruri de făcut în viață asta, sa nu plec prea devreme, și mai e și frica de necunoscut, nu știu ce e dincolo, nu știu cum va fi.