| MariusNWM a întrebat:

Voua va este frica despre cum evolueaza tehnologia? Sincer, mie imi este mila de mine pentru faptul ca o sa ajung sa traiesc intr-o lume in care oamenii o sa creasca cu tehnologia in brate de mici.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca n-am ajuns in stadiul cel mai bun al industriei artificiale. Pana atunci bucuria noastra ramane limitata dupa va fi mai bine pentru multi care sant marginalizati avand sansa sa se simta ca si cum ar fi avut o persoana reala langa ei.

| RAY a răspuns:

Scopul existentei umane trebuie sa fie cunoasterea, evolutia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îți este așa de milă de tine, fă ceva.
De exemplu fă-ți singură cadou o batistă, să o ai la tine, când îți vine să plângi de mila ta, să poți să te ștergi la nas.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tehnologia e menita sa ne ajute.
Mie mi-e mila de tine, ca nu intelegi tehnologia.

| Endoryus a răspuns:

Cand li se cumpara tablete, iphone si alte rahaturi la 7 ani e vina doar a prostilor de parinti. Cand eram eu mic nu isi permiteau parintii nostri telefon, daramite sa ni se cumpere noua. Ne jucam baba oarba si alte chestii, nu dramele penibile din ziua de azi. Depinde de noi cum folosim asa ceva. E ca focul. Poate face bine dar si mult rau. Depinde doar de cum este folosit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"O sa creasca cu tehnologia"
Dar cine te pune ca parinte sa -I dai tableta de la 7 ani?

Nu imi e frica, problemele sunt din ce-i invata negativ tehnologia.

| Paul754880338 a răspuns:

Este inca, si va fi mult timp de acum incolo, in puterea noastra sa hotaram pana unde poate intra tehnologia in viata noastra si mai ales a copiilor.