GânduriAlbe
| GânduriAlbe a întrebat:

Vreau să-mi editez profilul, mai exact să-mi schimb imaginea, însă îmi apare:"Completeaza numele public! Numarul de caractere din numele public nu trebuie sa depaseasca 50 de caractere" deşi numele public e completat. Ştie cineva de ce? Sau ce pot face? Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Problema este foarte simplă.
Username-ul tău, "Gânduri albe", nu mai este acceptat de sistem în acest format, la fel cum nici la mine nu mi-a mai acceptat "vlad_bv". Odată ce mi-am schimbat username-ul, nu am mai putut reveni la el. Sistemul în acest moment acceptă doar username-uri formate exclusiv din litere şi cifre, atât. Nu mai este acceptat space-ul între două cuvinte, underline-ul, ş. a. m. d. Acel mesaj de eroare nu este relevant, acesta acoperind practic mai multe motive, deoarece nu au fost create mai multe mesaje de eroare, specifice în funcţie de situaţie, aşadar acel mesaj de eroare în cele mai multe cazuri nu are absolut nicio legătură cu depăşirea sau nu a numărului maxim de caractere permis, iar apariţia acelei erori afectează direct toate modificările de profil ulterioare, indiferent care-ar fi acestea, nemailăsându-te să le salvezi strict din acea cauză, username-ul. Dacă îl vei modifica în "GânduriAlbe" de exemplu, totul va funcţiona cum trebuie, şi vei putea face modificările de profil pe care le doreşti, însă trebuie să ştii că nu vei mai putea reveni niciodată la vechiul username, pentru că nu va mai fi acceptat.
O seară bună! happy

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe explică:

@învăţăcel mulţumesc pentru ajutor, am modificat şi am reuşit să schimb şi imaginea. Chiar nu-mi dădeam seama ce are! Mulţumesc!

| Tourniquet a răspuns:

Cred ca e din cauza ca ai space la nume. Acum, TPU nu te mai lasa cu space, semne (#,@$,%,^,&,*,), paranteze, puncte, doua puncte, etc.
Incearca sa ai GanduriAlbe. Daca merge, ma bucur! Daca nu merge incearca Mozilla Firefox (daca folosesti Explorer).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mai completezi o data numele public sau sa incerci mai tarziu(eventual maine), daca nu se rezolva nimic. Daca folosesti Internet explorer, inlocuieste-l cu Mozilla(si mie-mi face figuri site-ul cand umblu pe el de Internet explorer si nu sunt singura). Daca nu se rezolva nimic nici asa, trimite mesaj la contact si asteapta raspunsul adminului in legatura cu problema ta.