| andrazz a întrebat:

Vreau sa-mi pictez un perete al camerei. Ce idei aveti?

7 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Ar merge un bleu. Emana energie...love struck

| Яùxsi a răspuns:

Roz si inimioare movhee hee

| funnygirl a răspuns:

Pai eu am avut tt culorile in camera eu zic mov :X

| Nita a răspuns:

Portocaliu mai inchis cu niste linii maro si visinii

| valThina a răspuns:

Inainte de al picta trebuie sa te intreb cu ce vrei sa il pictezi: vopsea, var, tempera? pentru ca daca vrei sa il pictezi cu tempera peretele trebuie "preparat", cu celelalte materiale nu trebuie ca peretele sa fie preparattongue

| valThina a răspuns:

Eu zic sa iti alegi o noanta care sa nu sara in ochii adica un rosu puternic. daca alegi culori calde(rosu, galben, orange etc) sau reci(albastru, vedre etc) eu te sfatuiesc sa iti iei o nuanta mai potolita. poti sa iti faci cateva efecte cu o nuanta mai puternica.big grin daca as fi in locu tau camera mi-as picta ceva albastru (cica e bun pentru odihna si te calmeaza) sau rosu(daca esti mai pasionala). poti face un "peisaj" cu cateva floricele rosii si un cer albastru big grin si cu putin verde(la frunzele sau la tulpina florilor) si galben (pentru cateva raze de soare sau ce mai vrei tu sa faci) big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa un perete mov, altul verde, unu` roz si altul albastru laughing.
Ai grija sa nu folosesti prea multa vopsea ca strici nuanta laughing