| Kat123456 a întrebat:

Vreau si eu parerea voastra. de multe mie teama sa scriu ceea ce simt sau de ex. am o gramada de idei pentru povesti sau chiar romane. Dar nu stiu de ce mie teama sa incerc sa le scriu stiu ca as putea creea ceva frumos, dar mie teama. Vreun sfat?

3 răspunsuri:
| Skittles19 a răspuns:

Buna Syssu meu!

Stiu cum este sa ai multe idei bune si sa iti fie teama sa le scrii. Si eu am multe diei de povesti. Romantice sau chiar de groaza, dar mi-e teama sa le scriu undeva de teama sa nu le descopere parintii mei pentru ca eu ma rusinez si daca profesoara de romana citeste o compunere de-a mea in fata clasei, dar sa le gaseasca parintii. Eu cred ca ar trebui sa iei un caiet si sa scrii acolo, dar sa ai grija ca numai tu sa stii de caietul respectiv. Il pui bine astfel incat sa il gasesti numai tu si de fiecare data cand vrei sa mai adaugi ceva scrii acolo. Ca un fel de jurnal poetic ca sa spun asa. Fiecare trebuie sa ne depasim temerile si sa facem ceea ce simtim, nu neaparat ceea ce trebuie sa facem. Scrie fara teama pentru ca atunci cand vei creste, ai putea sa iti faci o cariera din asta sau atunci cand vei sta cu nepotii tai in brate pe un scaun hutunator laughing le vei putea citi cu placere ceea ce ai scris odata.

Te-am pupat dulce si nu-ti fie teama sa scrii.
Pa, pa! kisslove struck

| Ioana_4187 a răspuns:

Pai poti sa scrii ceva sa nu stie nimeni pentru inceput.sa incepi ceva pe niste ciorne si apoi poti sa iti dai seama daca ce ai scris este reusit sau nu, poti chiar sa te consulti cu cea mai buna prietena sau o persoana apropiata sa vezi daca ii place si ei si apoi de ce nu poti sa incepi sa publici in revista scolii daca esti la liceu sau la scoala... Oricum eu zic ca este bine sa incepi asa ca niste schite pe ciorne si dupa sa vezi ce iesebig grin.Bafta!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi este teama uneori, dar imi iau inima in dinti si imi exprim parerea, asa ar trebui sa faci si tu, ca doar nu se sfarseste lumea cu o parere in plus
sunt altii care spun vorbe mai "grozave"ca noi