| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un card de bani ( Visa/Mastercard ), dar sunt minor. Imi poate da cineva un sfat cum sa fac rost?

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Din cate stiu poti avea un card de debit Visa cu care poti scoate bani de la bancomat la nevoie. Va trebui sa mergi cu parintii la banca sa iti faci contul si am impresia ca poate fi alimentat doar de ei.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Mastercard nu cred ca poti lua, in functie de banca poate doar un mastercard special. Daca vrei sa faci plati pe internet renunta, din cate stiu nu se dau minorilor astfel de carduri. Doar cele de pe care poti scoate bani la bancomat eventual plati la magazine fizice.

| BiuL a răspuns:

Din cate stiu eu, poti sa iti faci card bancar incepand cu varsta de 14 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci cu parintii la o banca si vezi ce oferte au pentru minori