| Eda21 a întrebat:

Vreau un răspuns complet la aceasta intrebare! Fără bătaie de joc așa cum a raspuns o utilizatoare! Bună TPU! Vreau un raspuns cat mai complex. Întreb pentru o prietenă cum e să urmezi o facultate la distanță(id)? Dati-mi toate detaliile.Prietena mea vrea să facă facultatea de istorie la distanță.Cum e mergi doar la examene? Cum inveti pe parcurs? Doreste sa faca facultatea de istorie din cadrul Universitatii Lucian Blaga din Sibiu. Mama ei lucreaza in invatamantul superior in Brasov si daca aceasta lucreaza in Brasov la universitate ea plătește doar jumatate din taxa pe an? Adica la distanta se plateste, dar daca mama ei lucreaza la universitate plateste doar jumatate din taxa?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu contează unde lucrează mama ei.

| Celcestietot a răspuns:

Copii cadrelor didactice au anumite avantaje, dar tot cred ca trebuie sa plateasca in acest caz.

| Justme79 a răspuns:

Buna cred că sunt puține persoane care studiază așa cel mai în măsură să îți spună un răspuns concret este un cadru didactic sau poate chiar mama prietenei tale happy