| Alex a întrebat:

Wikipedia e o sursa sigura de informare? Wikipedia nu e o sursa sigura de informare? Argumentati, va rog.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In principiu se urmareste sa fie sigura, dar inca nu poate fi socotita pe deplin, deoarece articolele sunt scrise de diferite persoane, folosind surse mai mult ori mai putin credibile si nu cu destula acuratete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wikipedia este o sursa de informare de mana a doua. In principiu, informatiile sunt actualizate, dar din cauza ca orice persoana poate edita articolele, acest website nu e 100% de incredere.