| favotita a întrebat:

Ziceti-mi statiuni la munte de la noi si ce e de vazut! funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ai o groaza de statiuni pe Valea Prahovei.

Sinaia - Castelul Peles
Busteni - Cascada Urlatoarea + telecabina la Babele
Brasov - orasul in sine cu Piata Sfatului si Biserica Neagra
Raznov si Bran cu cetatea Rasnov si Castelul Bran.

In Apuseni - zona Ariseni cu pesterile Ursilor si Scarisoara

Maramuresul - Barsana, Surdesti, Viseu, Iza, Botiza - biserici si manastiri din lemn + calatorii cu mocanita

In N Moldovei - Lacul Rosu si Cheile Bicazului, Durau cu urcare pe Ceahlau si cascada Duruitoarea, Vatra Dornei

1 răspuns:
| vocea a răspuns:

Danvy arges valea prahovei