| Girly97 a întrebat:

Asa, am inteles ca de luni cei nevaccinati nu mai au acces in malluri. Pe 4 noiembrie urmeaza a doua doza de Pfizer iar cel mai aproape centru de vaccinare de casa se afla intr-un mall. Ce fac?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te duci la alt centru, putin mai departe.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia sa te vaccinezi in primavară, ce ai asteptat? Toata vara ce ai facut? Ai stat degeaba si ai pus intrebari pe TPU in loc sa te vaccinezi, acum te maninca in fund sa colinzi mallurile( molurile) foarte bine ca nu va mai lasa Arafat in moluri, stati acasa ca vreti detoate dar fara sa face ti voi nimic, fara sa te vaccinezi nu mai ai drepturi.

| mihai69 a răspuns:

Pentru acces la servicii medicale ai voie.

| Sofer a răspuns:

Ești vaccinata?

| gabicoo a răspuns:

E simplu:
După prima doză ai primit o adeverință. Prezinți la intrarea în Mall acea adeverință și Cartea de identitate și vei fi lăsată să mergi la centrul de vaccinare!

| Yuoia a răspuns:

Te duci la alt centru, nu in mall.

| CIaudiu a răspuns:

Intri in mall si de duci catre centrul de vaccinare. Daca va veni un gardian sa iti ceara detalii despre ce faci, ii spui ca ai venit pentru doza a doua. Ar trebui sa nu zica nimic. Ce naiba...e atat de simplu.

| Yuoia a răspuns (pentru CIaudiu):

Ce naiba...e atat de simplu sa te uiti la stiri si sa nu emiti pareri proaste! Arafat a spus clar: NU. Dar cauta o solutie ca cei care vor sa se vaccineze acolo sa fie insotiti de un cadru medical. Inca nu e stabilit.

| salieri84 a răspuns:

Eh, nu-i bai. Bine că mai rămân maluri, unde nu se impun restricții de genul: malul Dunării, malul mării, etc.

| EcceHomo a răspuns (pentru salieri84):

Și acolo vor fi restricții, după ora 22 nu mai poți merge nici măcar să te îneci, daca nu ești vaccinat.