| Hirol a întrebat:

Cum e sa ai o relatie la distanta in perioada pandemiei?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

- coca cola fără cola
- cafea fără cofeină
- prăjitură fără zahăr

cam așa...

| Adry05 a răspuns:

Dar de ce nu vă puteți vedea? adică oamenii circulă și în alte țări în vacanță și în cazu vostru nu se poate face un drum, presupun în țară?

| Hirol explică (pentru Adry05):

El interactioneaza des cu oameni noi. E riscant

| sabin89 a răspuns:

Te referi, adică să se păstreze o distanţă de doi metri între el şi ea?

| DeyCj a răspuns:

Ca o relaţie la distanţă. Adică d.p.m.d.v. nu există.
Pică nietu, a dispărut relaţia.

| cristimihailov a răspuns:

Poti sa ai o relatie foarte frumoasa cu cate o carte, un curs online...TE atinge la fel ca unul online.

| Liviu a răspuns:

De ma apuc sa scriu de relatiile la distanta ma apuca si plansu din urma, si rasu in cele spre final.Am avut si eu cateva, ultima sa materializat, nemaifind copii, un singur sfat iti dau, nu iti pierde ani din viata cu asa ceva. Daca nu va mutati impreuna in maxim 1 an, e degeaba relatia.Eu am stat 2 ani jumate dupa o copilita care acum e medic.Si nu a dus nicaieri, poate in alte cazuri a dus.Pe scurt, daca in un an nu va mutati, totul e useless in opinia mea.Nu poti atinge o persoana prin monitor, nu poti sa te gandesti cum ti-ar sta cu ea de mana cand vezi 2 indragostiti pe strada, nu poti mereu cand vezi o scena de dragoste sa te gandesit "puteam fi noi" mai mult suferi, decat sa iubesti. Apropo ce varsta aveti?

| Alyra a răspuns:

E o relație la distanță într-o perioadă în care distanța chiar e recomandată. Sună ideal.

| Digikey a răspuns:

Care pandemie, sunt cozi la toate vamile si vreun amarat nu poate sa-si viziteze prietena la cateva sute de km distanta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de vis. Daca nu ai chef de el, dezactivezi internetul si ai scapat. laughing

| Andrei200202 a răspuns:

O relație de 1 an si 6 luni am.si eu cu o fată, am vrut sa ne vedem de mai multe ori doar că mereu a intervenit ceva..deocamdată poate se mai potoleasc apele si o sa ne vedem prin septembrie-octombrie.

| Nonolita a răspuns:

Ca si in timpuri normale, la distanta. Unde e diferenta?

| Devil21 a răspuns:

Este oribil!

| srs7866 a răspuns:

Eu am o relație la distanță de aproape un an, dar nu ne vedem oricum pentru că el e de undeva pe lângă Ploiești iar eu din județul Mehedinți