| ciuciuca69 a întrebat:

Pot sustine maine proba teoretica pentru permisul de conducere daca sunt nevaccinat?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca poti da examenul.

Uite aici:
"La Direcția pentru Permise și Înmatriculări București, doi polițiști stau la intrare și scanează certificatul digital pentru fiecare persoană care vrea să între în instituție.
Indiferent de cât de urgentă ar fi o problemă, cine nu e vaccinat, trecut prin boală sau testat negativ, nu trece.
În toată țara, la direcțiile de permise și înmatriculări, va veți confrunta cu această problemă. Prin urmare, cine nu are un certificat digital, trebuie să vină neapărat cu un test negativ."

https://stirileprotv.ro/......gativ.html

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o poti sustine, n-am vazut sa existe restrictii in acest sens.

| florin926481f a răspuns:

Doar cu test negativ.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Nu cred, dar un sfat bun ar fi sa ai masca pe figura, iar daca te intreaba, spune-i ca ai scapat acum o saptamana de Covid-19 si ca ti-ai uitat fisa de la DSP acasa.