| Face0ff a întrebat:

Salut.
Lucrez in Germania si pe 20 dec as vrea sa vin in tara si am vazut ca daca esti vaccinat si ai test nu stai in carantina. Mie mi-a expirat a 2 a doza acum o luna si pe 14 merg la a 3 a doza... se ia in considerare vaccinul, nu?rolling on the floor Eu asa ma gandesc, dar mi-au zis altii ca trebuie sa treaca 2 sapt de la vaccin sa fie valabil ceea ce nu cred, dar mna... poate stiti voi ceva.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Cum adica ti-a expirat a 2-a doza acum o luna?

Nu-ti expira numic. Certificatul verde e valabil pana la vara anului viitor pentru toata lumea. Uniunea Europeana a considerat ca pana atunci ar trebui ca pandemia sa se sfarseasca, in caz contrar va prelungi perioada de valabilitate.

| Face0ff explică (pentru CIaudiu):

Lolrolling on the floor) mersi fain

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa expira doza 2?
Nu expira nimic.

| GIGEL1234NENEAFGHDUHGFVUHUIPEUGFDHU a răspuns:

Eu cred ca mai bine mergi pe la vama ca nu cred ca te cauta