| anonim_4396 a întrebat:

A fost pură curiozitate si va multumesc tuturor pentru răspunsuri! Acum astept ca unul dintre editori sa imi șteargă intrebarea happy

Răspuns Câştigător
| Sentry a răspuns:

Normal ca sexul nu se face dupa casatorie, asa era pe vremuri, acum cateva secole, practic erai obligat numai dupa casatorie. Vremurile s-au schimbat si oamenii s-au deschis la minte, poate ca deja multi exagereaza, obsedanti care vor sa se **** cu prima fata care arata bine laughing faci dragoste cu persoana pe care stii ca ai ajuns sa o iubesti, asta nu inseamna dupa casatorie, tu faci cum vrei. Asta e opinia mea happy

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Wow in sf o mama care nu se considera masina de facut copii, sa o feliciti pe mama ta, ai o mama inteligenta, sexul nu presupune casatorie, relatie, din pacate unele femei se considera obiecte oferind sex pentru interesele lor

| Violleta2022 a răspuns:

Discuta cu mama ta!
Intreab-o pe ea ce a vrut sa-ti spuna cu afirmatia asta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin ceea ce ti-a spus sau mai degraba sugerat mama ta prin cele 2 cuvinte si anume ca ''nu neaparat'', ar fi trebuit sa intelegi ca mama ta asa mai voalat ti-a dat de inteles cat se poate de clar ca fata poate sa-si inceapa viata sexuala inainte de a ajunge in fata... altarului. Se pare ca ai o mama care gandeste si logic si rational, fiindca nu considera ca ar reprezenta ''un pacat'' big grin

| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Da, dar m-a mirat putin. In manualul de religie scrie ca e pacat, iar ea zice ca nu trebuie sa fii neaparat căsătorită, cât sa ai peste 18 ani.

| Demetrov a răspuns (pentru anonim_4396):

Pana la dumnezeu te mananca sfintii.

| SG1995 a răspuns:

Vrea să zic că nu musai după căsătorie, dar e bine să ai minim 15 ani înainte să o faci și să fi pregătită fizic, mental și psihologic.
Să știi ce presupune sexul, ce riscuri îți asumi. Pe tema asta îți recomand vlogul "Sexul vs Barza".

| Subsemnatul123 a răspuns:

Pacatele sunt doar in mintea habotnicilor religiosi. Daca vrei sa faci sex si ai cu cine, nu te opreste nimic, poate doar in afara de varsta daca esti prea mica (sub 16-17 ani).

| anonim_4396 explică (pentru Subsemnatul123):

Nu vreau sa fac nimic, dar vreau sa fiu informată până la 19-25 de ani, când o sa fiu si eu împreună cu cineva.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o sa fii. Daca o sa cresti in varsta asta nu inseamma obligatoriu ca o sa fii cu cineva. Nu cred ca asta vine de la sine.

| ngllllll a răspuns:

Toti se grabesc la sex, toți au mentalitati super moderne, libere, nu vezi ca acum se mira ce fel de sex sa mai faca cu lgbtul asta. Dupa ce faci sex cu unul si a doua zi afli ca el s-a culcat si cu alta, atunci vezi pe pielea ta. Te vei simti ca un cos de gunoi, ca ceva folosit, uzat. Pentru o fata e mult mai greu. Apoi toate fetele "libere", ca sa isi acopere suferinta, se refugiaza în tot felul de chestii, in alte relatii, iar sex, etc. Gaseste bucuria in lucrurile simple. Si lasa main streamul asta. Daca toti se duc in groapa, trebuie sa mergi si tu cu ei?