| Iuliabarbu a întrebat:

A mai pățit cineva sa-i întârzie menstruația după primul contact sexual?

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca da, se intampla frecvent, daca femeia esti in plina perioada fertila, fiind suficient un singur act sexual si ramai imediat gravida.

| dullcat a răspuns:

Da, se poate intampla asa din cauza schimbarilor hormonale si nu este motiv de ingrijorare.Mai important este sa pastrati igiena si sa urinati dupa sex, mai ales tu ca femeie, pentru a preveni infectiile urinare.Numai bine!

https://www.doc.ro/......tul-sexual

| Iuliabarbu explică (pentru dullcat):

Mulțumesc! Mi a venit menstruația...dar este mai slabă cantitativ

| dullcat a răspuns (pentru Iuliabarbu):

Bine atunci, pentru nimic.

| Robert2526 a răspuns:

Este de intalnit, sunt fete la care chiar sare o luna menstrustia. Nu te mai stresa atat ca nu esti insarcinata

| Madaxo97 a răspuns:

Buna, da eu am pățit, cam 9 zile mi-a întârziat dupa dezvirginare, contactul a fost protejat cu prezervativ deci nu prea m-am îngrijorat de sarcină.

| Robert2526 a răspuns (pentru Madaxo97):

"Buna, da eu am pățit, cam 9 zile mi-a întârziat dupa dezvirginare, contactul a fost protejat cu prezervativ deci nu prea m-am îngrijorat de sarcină."

zici nu prea te-ai ingrijorat de sarcina. se poate sa ramai si utilizand prezervativul in mod corect, fara accidente?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Robert2526):

Si aici dau de tine laughing nu se poate sa rămâi gravidă dacă folosești prezervativul corect, doar sa nu fie spart altfel e ok. Am spus acel "prea", ca nu "prea" m-am îngrijorat, pentru ca noi femeile mereu tindem sa fim un pic paranoice cand facem sex, mereu va exista un pic de neîncredere de 1%, chiar daca in realitate nu avem de ce sa ne facem griji mai ales la primele contacte, mai ales ca in perioada aia auzisem de la cutare x, y ca stiu ei persoane care au rămas si cu prezervativ, etc. Daca exista o întârziere a menstruatie mereu noi femeile vom lua in calcul si grija asta, sarcina, pentru ca unul din simptomele sarcinii, este, ei bine, întârzierea menstruatie, deci numai la acest gând ne îngrijoram putin, de asta e plin de astfel de întrebări pe aici. Din nou, vorbește o femeie, tu in corp de bărbat nu ai cum sa stii cum e sa te pui vreodată în locul nostru

| Iuliabarbu explică (pentru Madaxo97):

Ai făcut o in perioada fertila? Eu am făcut o cu 6 zile înaintea menstruației... oare de ce nu vine?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Iuliabarbu):

Sincer nu mai știu in ce perioada eram ca au trecut 8 ani de atunci, mai ai răbdare si daca întârzie mai mult de o săptămână - 10 zile așa poti merge la doctor. Posibil sa fie si de la stres, ca stai mereu cu gândul acolo. Daca zici ca ai făcut cu 6 zile înaintea menstruatie si v-ati si protejat, șansele sa fii gravida sunt fix zero.

| Iuliabarbu explică (pentru Madaxo97):

A început să mă doară burta... încă nu mi-a venit, dar sper sa vina

| Iuliabarbu explică (pentru Madaxo97):

Mi a venit, mă doare burta tare, dar parca culoarea este mai deschisa așa...și destul de putina momentan

| Madaxo97 a răspuns (pentru Iuliabarbu):

Ma bucur sa aud asta. Vine puțin fiind prima zi, o sa vina mai mult următoarele 2, 3 zile probabil. Ia un nospa pentru durere, daca iei ceva mai puternic, nurofen de exemplu posibil sa îți oprească sangerarea si sa se lungească pe mai multe zile. Mai bine încearcă sa suporți durerea, stai liniștită fără sa faci efort si pune o sticla cu apa fierbinte la burta pentru dureri, eu asa mai făceam cand aveam dureri mari. :*)

| Iuliabarbu explică (pentru Madaxo97):

Nu cred că este sângerarea aia de implantare, nu? Ținând cont că a fost protejat și cu ejaculare afară din vagin. Plus că a fost cu o sapt înainte de ciclu

| Madaxo97 a răspuns (pentru Iuliabarbu):

Nu, in niciun caz, nu are cum sa fie sangerare de implantare, mai ales daca vezi ca se continuă pe mai multe zile, si ținând cont ca sperma 100% sigur a rămas in prezervativ si nu a avut contact cu vaginul, nu ai de ce sa iți faci nicio grija

| Torrpi a răspuns:

Da, orice femeie care a ramas insarcinata.

| BaiatulcuOnly a răspuns:

Da. Este normal. Am văzut mesajul tău dar nu îți pot răspunde. Modifica-ti setările.

| BaiatulcuOnly a răspuns:

Da, se întâmplă de multe ori.