| popik50 a întrebat:

A ramas vreo fata/femeie insarcinata daca barbatul nu a ejaculat in vaginul ei? Ma refer la sex neprotejat, dar folosind metoda retragerii. Am citit multe despre asta si parerile sunt impartite. Deci concret, stiti pe cineva care a ramas insarcinata dupa ce a folosit "metoda coitului intrerupt"?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"femeie insarcinata daca barbatul nu a ejaculat in vaginul ei?"

Fecioara Maria = e un caz cunoscut și de referință

| popik50 explică (pentru sierra1):

Cred c-ai inteles la ce m-am referit, adica sa te retragi cand iti vine sa ejaculezi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pe internet cica mai sunt unele cazuri, din lichid preejaculator. Dar rare.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,dupa cum spui tu.Doar Fecioara Maria, dar ala este un caz cu totul si cu totul paralel de ce spui tu.Am vazut pe google ca o fata de 6-7 ani a fost insarcinata fara sa faca sex.

| Teo29 a răspuns:

Exista acest risc, chiar e un risc mare metoda pe care o zici. Solutia sigura e prezervativul, impotriva BTS si a sarcinii nedorite