| just me :) a întrebat:

Acelasi baiat...cand trec pe langa el pur si simplu imi intorc privirea...sunt putin rusinoasa, nu am curaj sa ii cer ID-ul si nici sa il invit la un suc tinand cont ca e cu 5 ani mai mare. :X:X:X:X:X:X Si colegele mele il plac.
Ce sa fac sa imi spuna ceva? Cum sa ii arat ce simt pentru el prin gesturi si fara sa ma fac de ras? Cum sa il impresionez? Ar trebui sa arat ca sunt timida sau nu? Trebuie sa fiu eu insumi? Cum sa ma bag in vorba?

P. S : nu-mi dati raspunsuri de genu` "nu trebuie sa fii rusinoasa" "lasa rusinea de-oparte"...etc.

Răspuns Câştigător
| ndddiana a răspuns:

Da, ar trebui sa fi tu insutzi. naturala, niciodata nu te preface, baietilor nu le plac prefacutele,
Tu sa ai curajul sa mergi la el, nu iti trimite avocatzii pentru ca baiatul vede ca tu esti rusinoasa si mai repede se agata de prietena ta decat de tine.
Cand treci pe langa el preiveste-l in ochi si zambeste-i, cu sigurantza va observa si daca iti zambeste si el, atunci flirteaza.
Trebuie sa iti faci tupeu!
Gandeste-te, nu e singurul baiat de pe lume.
Fi tupeista, ii va placea asta, intra in vorba cu el, cere-i id sau nr de tel, si mai in gluma, mai in serios intreaba-l ce parere are despre tine.
happy
Good luck! si tine minte. fara rusine:X:X

3 răspunsuri:
| iuliaoprea a răspuns:

Sincera sa fiu cred ca nici nu o sa te bage in seama daca e cu 5 ani mai mare. Adica, ti-ai bate capul degeaba sa intri in vorba cu el. Dar daca totusi vrei sa incerci, vorbeste cu cei din anturajul lui daca ii cunosti sau intra pe hi5-ul lui si afla-i id-ul si vorbeste cu el despre altceva. Incearca sa afli si sa vorbesti cu el despre pasiunile lui si sa gasesti ceva in comun cu el. Sau daca stii de exemplu ca ii place sa joace basket, du-te la baschet si chestii de genu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti dau eu idu meu... alex_mafia_94 daca ai nevoie?

| autumnsdaughter a răspuns:

Incearca sa fii mult mai increzatoare cand treci pe langa el. Daca crezi ca si el te-a observat, la urmatoarea intalnire adreseaza-i o privire din care sa citeasca dorinta ta de a-l cunoaste.
Un truc mai vechi poate fi si apropierea de o cunostinta comuna care v-ar putea apropia; de obicei da roade.
Intr-adevar, cei mai mari sunt mai atractivi...happy
Succes!