| just me :) a întrebat:

Acelasi baiat...cand trec pe langa el pur si simplu imi intorc privirea...sunt putin rusinoasa, nu am curaj sa ii cer ID-ul si nici sa il invit la un suc tinand cont ca e cu 5 ani mai mare. :X Si colegele mele il plac.
Ce sa fac sa imi spuna ceva? Cum sa ii arat ce simt pentru el prin gesturi si fara sa ma fac de ras? Cum sa il impresionez? Ar trebui sa arat ca sunt timida sau nu? Trebuie sa fiu eu insumi? Cum sa ma bag in vorba?

P. S : nu-mi dati raspunsuri de genu` "nu trebuie sa fii rusinoasa" "lasa rusinea de-oparte"...etc.

3 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Lasa rusinea de-oparte

laughing

nu suntem in situatia ta.si nu`ti putem da raspunsuri perfecte. dar incercam. daca esti frumoasa e floare la ureche sa-l impresionezi.id-ul nu e cea mai buna solutie.incearca sa vorbesti live cu el.ca daca vei vorbi numai pe mess cu el. dupa cand va intalniti vei avea probleme de comunicare...deci.vorbeste cu el live.intreaba`l cum il cheama.chestii de genu'. nu "ce scump esti" sau "ce faci dragutule" ca poate i se face scarba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 5 ani mai mare? hmm... slabe sanse sa se uite la tine... chiar daca ai fi frumusetea intruchipata laughing
[asta daca ai si tu maxim 17 sa zicem]

sunt sigur ca el isi doreste o prietena mai mare decat el... sau cu cel mult 1 an mai mica... sorry... asta e realitatea big grin

dar na. sunt cazuri si cazuri... incearca... nu poti muri dintr`un refuz tongue

| didi_4803 a răspuns:

Si eu am fost in cazul tau este un baiat pe care multe fete il plac si intr-o zi mi-am facut curaj ca si eu sunt rusinoasa si i-am cerut id am vorbit un timp dupa care l-am intrebat daca vrea sa stam impreuna si el a raspuns cu daaaaaaaaa asa ca sunt fericita