| anonim_4396 a întrebat:

Acte sexuale protejate, prezervativ intact, dar la 3 zile dupa au aparut niste pete maronii(nu au tinut mult) si usoare crampe, e posibila nidatia? Actele s-au desfasurat dupa perioada ovulatiei, si pana in cea a cm cu o saptamana si putin, ce risc de sarcina e?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca de fiecare data protectia folosita a fost mereu intreaga la terminarea actului sexual si de asemenea fiindca toate actele sexuale au fost intretinute dupa ziua de ovulatie, reiese ca au avut loc in zilele care formeaza perioada de INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual, adica zilele in care este 100% IMPOSIBIL sa apara o sarcina chiar si daca sperma este ejaculata de fiecare data in vagin. Daca ciclul menstrual are caracteristica de a fi de tipul REGULAT, inseamna ca neinceperea menstruatiei este provocata de o dereglare minora a ciclului si in urmatoarele 2-3 zile va porni sangerarea. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Riscul de sarcina este minim.

| Necunoscut112 a răspuns:

Petele sunt de la începerea menstruatiei.

| Ionut3399 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Au aparut pe 23, iar menstruatia nu a venit nici azi pe 29, care ar fi prima zi de intarziere, luna trecuta a fost normal cm test negativ, luna aceasta contactele protejate dupa ovulatie