| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 saptamani am avut un contact sexual neportejat, eram in perioada ovulatiei(dupa calculele mele). Ieri trebuia sa imi vina menstruatia dar nu mi-a venit, in schimb am simptomele ei(sanii tari si durerori). E posibil sa fiu insarcinata?

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil, da o zi de intarziere e prea putin pentru a putea spune. Sanii tari si durerosi pot fi in cadrul sindroului premenstrual, dar si in cazul unei sarcini incipiente.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

@Tessy draga, ti'a intarziat o zi doar.Mai asteapta un pic ca poate vine si te ambalezi degeaba.Mah sunteti culmea, niciodata nu vine regulat, adica la fix da cand faceti sex brusc la toate va vine regulat.Asteapta si daca dupa o saptamana n-a venit fa un test de sarcina si scapi de griji. Posibilitatea sa ramai insarcinata este oricand asa ca gata

| julieta a răspuns:

Ti-a intarziat doar 1 zi.costa chiar atat de mult un test de sarcina de nu il faci?! du-te si cumpara test, fa-l si inlatura orice dubiu. poti avea si ciclu peste sarcina, fi mai precauta data viitoare si protejeaza-te

| Tessy a răspuns:

Neprotejat* blushing

| Tessy a răspuns:

Nu am specificat ca nu si-a dat drumul in mine, si am toate simptomele mentruatiei...:-s imi lipseste secretia vaginala in perioada aceastathinking si nu stiu ce sa cred

| Tessy a răspuns:

@alllinna, nu ti-am dat eu stupid, si asta poti vedea privind ultimele voturi date de mine.

| costymaximus a răspuns:

Vrei sa creasca natalitatea in Romania, sau ce?

| citron a răspuns:

Raspunsurile de aici nu le poti lua drept "raspunsuri" negative sau pozitive ale unui test de sarcina ...deci du-te si cumpara-ti un test de sarcina

| georgy_7464 a răspuns:

Da e posibil sa fi insarcinata, chiar dc nu si-a dat drumul, exista un lichid care apare inainte de ejaculare care si acela contine spermatozoizi. Cel mai bine ar fi sa-ti faci un test de sarcina

| CMaria21 a răspuns:

Mah din cate stiu poti sa ai simptomele de menstruatie si poti fi gravida eu te sfatuiesc sa faci un test de sarcina si sa fii mai vigilenta data viitoare. da cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tessy tu ce zici?
De fapt poti repeta incidentul, sa-mi spui la ce maternitate sa te caut peste vreo 9 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tessy mi-ai dat stupid nu ma supar, mai stupid este ca nu stii, cand ai inceput activitatea sexuala trebuie sa stii si ce responsabilitati ai, mi se pare stupid sa nu stii ca trebuia sa te protejezi, mi se pare stupid sa nu stii daca poti ramane insarcinata nefolosind nimic pentru protejare, in final este stupida intrebarea.
Poti ramane insarcinata chiar daca el nu a ejaculat in vaginul tau, pentru ca, picatura fericirii cum a fost denumita (secretia pe care o produce organul masculin in urma excitatiei ) contine spermatozoizi, care-i mai stupida?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tessy imi cer scuze inseamna ca sunt tot prietenii lui Bula aia cu versetele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu este bătut în cuie să rămâi însărcinată dintr-un singur contact sexual neprotejat, durerea în sâni poate indica foarte bine și sindrom premenstrual.
Se poate discuta de o sarcină dacă menstra întârzie mai mult de 5-7 sau chiar 10 zile. Un test de sarcină și vezi ce rezultat ai.
Pa, pa.

| youandme a răspuns:

Oooo.deja putem sa te numim mamica,
sory, fa un test el te va linisti, sau ...nu