| Anays14 a întrebat:

Mi-a întârziat menstruația o zi. Trebuia să-mi vina ieri si nu a venit nici astăzi. Simptomele le-am avut, sânii imi sunt foarte tari si umflați. Ultimul contact sexual l-am avut pe 3 Ianuarie urmat de 4 menstre si 5 teste negative. Ce credeți?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Lungime ciclului menstrual ca numar de zile doar in cazuri destul de rare este mereu exact la fel cu cele anterioare. Din acest motiv ziua de incepere efectiva a menstruatiei poate sa difere cu cateva zile in +/- fata de data reiesita din calcul sau dupa preconizarile experimentate de-alungul timpului. Nu ar trebui sa ai absolut nici un motiv de ingrijorare fiindca in mod absolut sigur menstruatia va porni/incepe astazi, maine, in zilele urmatoare. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu cred ca poti fi gravida.

| MiruD a răspuns:

Ca nu ai de ce sa iti faci griji. Am avut o colega din liceu care avea si greturi cand era la menstruatie. Deci, fiecare organism reacționează diferit.

| followx33 a răspuns:

Daca testele sunt negative si ai avut deja 4 menstre nu ai de ce sa iti faci griji, nu esti insarcinata.Menstruatia intirzie din multe motive, cum ar fi stresul, dietele etc.