| adelina73 a întrebat:

Acum 2saptamini am facut dragoste cu prietenul meu si nu ne-am protejat.Ciclul mi-a venit cu 4zile mai inainte ca de obicei(niciodata nu a intirziat si nici nu a fost mai devreme, acum prim data), insa astazi am inceput sa am greturi si o stare somnolenta(e posibil sa fie din cauza drumului parcurs astazi si a citorva nopti nedormite din acest weekend), da oricum mi-e frica sa fiu insarcinata, am auzit cazuri in care fetele erau pe stop chiar si in timpul sarcinii. ce po' sa fac? dati-mi va rog citeva sfaturi va rooog.mersi mult

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, sunt cazuri destul de rare in care exista menstruatie peste sarcina, care de fapt e o falsa menstra, e oricum mai diferita fata de menstruatia adevarata.Asteapta sa vezi daca te tine cat te-a tinut de obicei, daca are aceeasi cantitate si culoare cum e de obicei atunci nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, totusi ca sa te linistesti fa un test de sarcina, nu e mai mult de 10 lei.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai asteapta o saptamana si fa un test de sarcina. pana atunci nu ai ce face. E posibil ca acea sangerare sa nu fi fost menstruatie, ci o sangerare de implantare a sarcinii, desi a intervenit la interval prea scurt de la contactul sexual (trebuia sa apara la 10-14 zile). Oricum, in saptamana asta nu mai face excese, nopti nedormite, fiindca daca esti insarcinata, lucrurile astea ii vor face rau bebelusului.

| Zenithf a răspuns:

Voi doi sunteti gata sa aveti copii? De ce faceti prostia asta, vrei ca prima ta experienta de viata sa fie un avort? Daca nu este deja prea tarziu iti zic, folositi prezervativul... daca este atunci o sa-ti taie tie pofta de a mai face ceva, indiferent daca faci avort sau ti copilul.
In privinta avortului, iti recomand sa vezi niste site-uri pentru documentare: http://www.avort.ro/
Daca ajungi sa faci avort vei regreta toata viata, sa nu cunosti fiinta aceea care creste la tine in burtica, sa-i curmi viata asa...
In cazul in care esti insarcinata trimite un mail la provitabucuresti@yahoo.com sau intra pe site-ul lor si afla mai multe, culmea, chiar despre tine.

| Marijuana a răspuns:

Nu stiu din cate stiu eu daca ti-a venit nu ai cum sa fi, s`ar putea sa fi intarziat din cauza contactului:*

| Marijuana a răspuns:

RECTIFIC laughing Du`te la marmacie pentru un test de sarcina X_x cand am cititt intrebarea eram cam somnoroasa si intelesesem ca "v-ati protejat`

scuzesad

| msonegirl a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-ti faci un test de sarcina pentru a te linisti. Daca a ejaculat in tine, e posibil sa fi ramas, daca nu, nu-ti fa griji... totul e din cauza stresului.

| ~p!$iii~ a răspuns:

Scuza'ma dar nu ai stiut la ce risc te expui facand sex neprotejat?
Pe langa faptul aparitiei unei sarcini nedorite, sunt si bolli cu transmisie sexuala rolling eyes, fa un test de sarcina ca sa fii sigura, iar daca ai norocul si nu esti insarcinata, fii mai atenta data viitoare, poti avea un bebe oricandhappy

| cretz a răspuns:

Acum chiar nu mai este cazul sa te mai gandesti ce ai fi putut face si nu ai facut. Daca au trecut deja 14 zile du-te fuguta la farmacie si ia un test de sarcina ca sa scapi de indoieli. Sa speam ca nu ai ramas insarcinata si data viitoare protejati-va pentru a nu mai avea motive de ingrijorare