| 46 a întrebat:

Acum catva timp am intalnit o fata de care m-am indragostit. De cateva zile flirtez cu ea, dar ea este indiferenta. Ce pot sa fac in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| CatalinaC a răspuns:

Pffffff. imi pare cam rau sa iti zic, dar eu una sunt fata. Iar cand un baiat flirteaza cu mine si nu am niciun interes sau nu il plac, il cam ignor. Nu cred ca e vreo cale prin care sa o faci sa te "vada", desi sunt sigura ca si-a dat seama ca o placi. Incearca sa o ignori si tu si cand o sa vada ca nu mai are atata atentie din partea ta, va veni ea la tine. Zic eu. Sau si mai bine, treci mai departe. Desi ma regasesc oarecum in ceea ce ai zis tu, fereste-te de persoane din astea ca se termina urat. Adica e ff probabil sa ramai cu ochii in soare. Ai grija de tine :*

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Fetele pot fi foarte crude si rele atunci cand nu simt nimic pentru tine.

| protos87 a răspuns:

Poate ar trebui mai intai sa incerci sa-i castigi prietenia si apoi flirt, nu crezi?

| Ys a răspuns:

Eu inteleg baieti dar mai degraba ii zici ca o placi si daca si ea te place sa fie ceva intre voi dar daca sice ca nu treci mai departe si ramaneti prieteni si atata

| fLutu17 a răspuns:

Iao deoparte si vorbiti fata in fata si arata ca vrei ceva de la ea si ca o placi (Si explica-i frumos si uite-te in ochii ei cand vorbesti cu ea, asta conteaza cel mai mult), Ea poate sa gandeasca ca tie iti sta gandul la o fantezie sau doar sa te culci cu ea, si de aceea ea este indiferenta si nu stie ce vrei de fapt. fii sincer cu ea, femeile sunt dificile si orice pas gresit poate naruii tot.Si cu siguranta ca ea mai asteapta sa vada cum reactionezi si ce fel de ganduri ai inainte sa iti dea verdictul. mult succes! ciautongue

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Pai treci de la flirt la flit. daca nu iesa cu tine ii dau o flita

| 46 explică:

Prietenia i-am castigat-o. ne intelegem foarte bine, dar cand incep sa flirtez, parca ma evita!