| poosik a întrebat:

Acum citeva zile m-am certat rau cu iubitul, dupa citeva discutii cind ma petrecut acasa, sa intors simplu si s-a dus, nu vreau sa vorbesc nici sa sun (pentru a afla)deoarece eu nu simt vinovata, si mereu cind ne certam eu eram cea care fugea la telefon, cred ca totul sa finisat aici deoarece nu ma suni si nu imi scrie deja a 4 zi, dar in toate site-urile nu sterge foto cu noi 2... oare ce sa inteleg? Ce sa fac? Numai nu ma sfatuiti sa il sun eu...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici un om normal nu sterge pozele cu fostul partener de pe diferite siteuri. Fiindca viata nu se stergepur si simplu. Pozele raman acolo, ca amintire, ca expresia a ceea ce a fost.
Daca nu vrei sa te duci tu la el, atunci asteapta sa vina el la tine si daca nu vine, inseamna ca relatia s-a terminat. Eu n-as putea rabda si as simti nevoia unei discutii de final care sa lase lucrurile clare.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poosik, ar fi culmea la cateva zile de la sfarsitul unei relatii serioase sa-si caute alte fete. Dar asta nu inseamna nimic. Intotdeauna, cand o relatie serioasa se termina a nevoie de luni de pauza, de refacere sufleteasca. Asta nu face relatia mai putin terminata.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cred ca am reusit sa deslusesc ce ai scris acolo. Nu il suna, lasa-l in pace o vreme si nu te gandi la el. Detaseaza-te de prostii si daca o fi sa te caute peste o vreme, vezi si tu atunci ce simti. Stai un pic singura si ia o pauza sa respiri si tu si el un pic. Asa afli si daca ii pasa de tine.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sincer eu zic sa lasi orgoliul la o parte si sa il sunibig grin
poate ca si el e la fel de orgolios ca si tine si asteapta sa il suni tu prima... tu astepti sa te sune el primul si asa nu rezolvati nimicwinking

| poosik explică:

(brigaela )Amintirile pot sa ramine simplu la el in calculator, dar pe sait se face cunostinte cu fete, si ma gandesc ca daca ar vrea sa fie cu altcineva le ar sterge...

| poosik explică:

Brigaela .mersi mult. voi tine cont

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te va suna.